Başbuğ Alparslan Türkeş kabri başında andı

#ferizlide.com

Sakarya Ülkü Ocakları Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 22. sene-i devriyesinde yoğun bir katılım ile Başbuğ Alparslan Türkeş’i kabri başında andı.

4 Nisan’ın olduğu hafta kapsamında Başbuğ’u anma etkinlikleri gerçekleştirildi. İl ve ilçelerde eş zamanlı olarak Asena Teşkilatı Başbuğ Alparslan Türkeş’in sözlerini kampüste dağıtımda bulundu. İl ve ilçelerde eş zamanlı olarak, Başbuğ için resim sergisi gerçekleştirildi ve cuma günü cuma namazı çıkışı lokum dağıtımı yapıldı, il ve ilçe binalarımızda Kuran-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirildi.

Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu  bu haftayı Başbuğ Alparslan Türkeş’i anmak üzere il ve ilçelerde eş zamanlı olarak etkinliklerle anarak geçirdiklerini vurgulayarak,  Ülkücü Hareketin Başbuğ Alparslan Türkeş’in emaneti olduğunun altını çizdi ve şöyle ekledi “Bizler Başbuğ’un bize emanet ettiği sancağın şerefli taşıyıcılarıyız, devraldığımız bu davayı her zaman yüceltmek bizim en büyük vazifemizdir. Her birimiz bir bayrak misali Başbuğ’un emrettiği düsturla bu davada, birbirimizden kopmadan birlikte yürümeye gayret edeceğiz, fikirleriyle sonsuzluğa varan Başbuğ’umuz bizimle geleceğe varacak, Ülkücü Hareket bizimle yücelecektir. Bunun için vefa azim ve kararlılık şarttır, büyük bir azim ile Ülkücü Hareketin geleceğe Başbuğ Alparslan Türkeş’in fikirleriyle taşınmasını sağlayacak, bu şerefli emaneti layık olduğu gibi koruyacağız.”  Başkan  bu yolda yolbaşçılarımıza vefa ile gerçekleştirilen anma etkinliklerinin Sakarya halkı için dikkat çektiğini ekleyerek, 4 Nisan haftasının sakarya’da  Başbuğ Alparslan Türkeş’i anarak dolu dolu geçtiğini vurguladı.

İl ve ilçe ocaklarda Başbuğ’u anan Sakarya Ülkü Ocakları, şehirde yaptığı etkinlikler ile dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu