Balkanlıoğlu Karne Heyecanına Ortak Oldu

Vali Balkanlıoğlu Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu

Vali İrfan Balkanlıoğlu, 2017/2018 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi vesilesiyle 17 Ağustos İlkokulunda düzenlenen karne töreni törenine katıldı.

Okul girişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Balkanlıoğlu’na salonda tertip edilen programda; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler eşlik etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, halk oyunları ekibi tarafından sergilenen Kafkas Dansı gösterisi büyük beğeni topladı.

2017/2018 Eğitim-Öğretim yılını mutlu ve huzurlu bir şekilde tamamlamanın onurunu yaşadıklarını, bu süreçte desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere herkese teşekkür ettiklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, soran, sorgulayan, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa edecek öğrencilerimiz için öğretmenlerin büyük emek sarf ettiğini, öğretmenlik yapma noktasında değil, öğretmen olma noktasında olduklarını, velilerden sadece evlatlarını teslim ettiklerinde öğretmenlere ve çocuklarına güvenmelerini istediğini belirtti.

Diplomayla rızık kazanmak eşdeğer olsaydı, zenginler dünyanın en zeki insanları olurdu diyen Vali Balkanlıoğlu, “Acısıyla, tatlısıyla bir eğitim ve öğretim yılı daha sona erdi. Allah evlatlarımızın kaderini ve geleceğini iyi yapsın. Çocuklarımıza sevgiyi, ilgiyi eksik etmememiz ve çok dikkatli olmamız lazım. Okulun, ailenin çocuklara verebileceği en güzel eğitim, öncelikle iyi bir insan olmalarını sağlamaktır.

Karnedeki notlar her şeyin göstergesi olmadığı gibi, sadece öğrencinin bilgi seviyesini değil, öğretmenin de bilgi seviyesinin göstergesidir. Aslında karnedeki not, öğretmenin de notudur.

Sevgili öğretmenlerimiz ders öğretmenin yanında çocuklarımıza insani vasıfları da kazandırır ise, işte o zaman ülkemiz ile çevremiz güzelleşecek, rahat ve huzurlu yarınlar düşleyebilmemiz kaçınılmaz olacaktır. Kul hakkını gözeten, kendisine ait olmayan bir şeyi almayan, çevreye duyarlı, insanlara saygılı davranan ve her şeyin başında Allah sevgisi olan insanlar yetiştirmeliyiz. Çocuklarımıza öncelikle bunları aşılarsak, derslerdeki başarıları da, o derece artacaktır” dedi.

Salonda bulunanlara karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler dağıtıp, sınıfları da gezerek öğrencilerin heyecanına ortak olan Vali Balkanlıoğlu, tüm öğrencilere ve öğretmenlere iyi tatiller dileğinde de bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu