Balkan Türkleri Kültür derneğinin 30. Yıl anma programı

Yurtdışı Türkleri ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren katıldığı - Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin toplantısına katıldı.

Yurtdışı Türkler ve 30. Yılı” anma programına  Bizlerde Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basın yayın medya tanıtımdan sorumlu Genel Başkan yardımcısı olarak birlikte katıldık. Sayın Başkanımız ile de yapılan çalışmaları değerlendirme fırsatını bulduk.

 

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basından sorumlu Genel Başkan yardımcısı Erol Ulu “Yurtdışı ve Akrabalar Topluğu tarafından çeşitli illerde  Bulgaristan’dan zorunlu göç ettirilenler için.  O günlerde  yaşanın sıkıntıları unutturmamak ve yeni nesillere de aktarmak için 30. yılı Anma etkinlikleri düzenlenmektedir. Bizde Sakarya ilimizdeki Balkan göçmenlerini yoğunlukta olduklarını ve önümüzdeki günlerde 30.Yıl etkinliğinin de Sakarya’da olmasını teklif ettik. Önümüzdeki hafta sonunda Bursa’da yapılacak olan 30.Yıl anma programında Sayın Başkanımız tekrar gündeme getirip netleştireceğiz” diye belirtti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu