Balkan Rumeli Türkleri Çalışmaları Değerlendirdi

ferizlide.com

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Zürfettin Hacıoğlu’nun Başkanlığında Adana Seyhan Hotelinde üç gün süren Çalıştayda 2017 yılında Yapılan ve 2018 Yılı sonuna kadar yapılacak olan çalışmaları değerlendirdiler.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basın ve Medya Tanıtım Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu Yaptığı açıklamada, “Adana Akdeniz Bölgesi Federasyonu ev sahipliğinde, Sayın Genel Başkanımız Zürfettin Hacıoğlu ve Yönetim kurulu üyeleri ilk önce kendi aralarında toplanarak 2017 yılında ve 2018 yılının ilk 6 ayının yapılan çalışmaları hakkında  sorunları ve çözümlerini tartıştalar.

Basın ve Medya Tanım Sorumlu genel Başkanı Ulu Üç gün süren çalıştayımız da geçtiğimiz yılda aldığım kararlarda hangilerinin yapıp yapmadığımızı ve 2017 yılında Yurt içinde ve Yurt dışında Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonumuzun temsilciliklerinin açılmalarını daha da hızlandırılması  için   Konfederasyonumuza bağlı olan Federasyonlarımızın,  Derneklerimizi daha aktif hale getirmek için  Çeşitli Komisyonlarımızın, Başkanlarını ve komisyon üyelerimizi belirledik.    Federasyonlarımızda Gençlik Birliğini kurarak genç kardeşlerimizde Sosyal hayatın içine çekilmesi bir birleri ile kaynaşmalarını, tanışmalarını sağlamak, diğer balkan ülkelerindeki Üniversite ve diğer okullarda meslek dallarında çalışmalarını sağlayarak geleceklerinde Sosyal hayatlarında siyasette, iş hayatlarında başarılı olmalarını istiyoruz dedi.

Bulgaristan’dan 1989 Yılında şu ana kadar 500 Binden fazla Türk ün ana vatana geldiğini ve yarısına yakında kişinin de hayatlarını sürdürebilmek için Batı Avrupa Ülkelerine gittiğini belirtildi.

Ulu Aradan geçen sürede yaklaşık  1 Milyon Türkünde Bulgaristan’ı  Terk  etmek zorunda kaldığına  dikkati çekerek Bunlarının Tekrarlanmaması için Sivil Toplum Kuruluşları ile çeşitli çalışmalarımızı Yürütüyoruz dedi.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu ve Yönetim Kurulu Adana İl protokolü vali  Mahmut Demirtaş’ı, Adana Büyükşehir  Belediyesi Başkan Vekili   Cevheri Buçağı da makamlarında ziyaret ederek konfederasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Çalıştayın Sonunda, Genel Başkan Hacıoğlu’nun da Bulunduğu heyetle birlikte  Atatürk’ün Büstün Çelenk Koyarak  ayrıldılar.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x