Bakın Sakarya’da En çok Hangi Suç İşlenmiş

#ferizlide.com

Sakarya’da 2017’de cezaevine giren hükümlülerin 421’inin hırsızlık suçu nedeniyle cezaya çaptırıldığı bildirildi. Bunu İcra İflas Kanunu’na muhalefet ve yaralama suçları izledi.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, Sakarya’da bir hükümlünün aynı yıl içinde bir veya daha fazla giriş kaydı dikkate alındığında, 1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında ceza infaz kurumlarına 2 bin 544 hükümlü giriş kaydı yapıldı.

Yine bir hükümlünün aynı yıl içinde bir veya daha fazla çıkış kaydı dikkate alındığında, aynı tarihler arasında 2 bin 370 hükümlünün çıkış kaydı yapıldı. Giren hükümlülerin 2 bin 453’ünü erkekler, çıkan hükümlülerin ise 2 bin 283 ‘ünü erkekler oluşturdu. Hırsızlık ilk sırada Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nün açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “verilere göre, Sakarya ilinde Ceza infaz kurumuna giren hükümlülerin birden fazla suç işlemesi durumunda en ağır cezayı gerektiren suç esas alınmakta olup, bu esasa göre değerlendirildiğinde, ceza infaz kurumuna 1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında giren hükümlülerin 421’i hırsızlık, 295’i İcra Kanunu’na muhalefet, 285’i yaralama, 130’u Sahtecilik, 125’i uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, ve 109’u ise öldürme suçu işledi.”

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x