Bakan Soylu, Kaza Şoförün uyumasından kaynaklanmış

Bakan Soylu, Ömer Faruk'un öldüğü kazanın sebebini böyle açıkladı.

AK Parti Gençlik Kolları’nın Adana’da düzenlediği “Bir Gençlik Şöleni” etkinliğine katılan üniversite öğrencilerini Konya’ya götüren otobüs şarampole yuvarlandı. 

Kazada hayatını kaybeden gençlerden birinin de Necmettin Erbakan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi olan Ömer Faruk Küçük olduğu ortaya çıktı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adana-Niğde Otoyolu, Güney köyü yakınlarında saat 04.00 sıralarında şarampole yuvarlanan otobüste yaralandıktan sonra ambulanslarla götürüldükleri Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan öğrencileri ziyaret etti. Bakan Soylu’nun ziyaretine AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir, Jülide Sarıeroğlu ve Vali Mustafa Koç da eşlik etti. Yaralıların durumları hakkında bilgi alan Bakan Soylu, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

SOYLU: CUMHURBAŞKANIMIZ’I ANBEAN BİLGİLENDİRDİK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hastane ziyaretinin ardından hastane önünden kazayla ilgili açıklamada bulundu. Bakan Soylu, “Sabah kaza olur olmaz Cumhurbaşkanımızı bilgilendirdik. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu konudaki üzüntülerini dile getirdi. Bu genç kardeşlerimiz, dava arkadaşlarımız için başsağlığı dileğinde bulundu. Biz de genç kardeşlerimizin mekanının cennet olması için dua ediyoruz, acılı ailelerine başsağlığı diliyoruz” dedi.

“KAZA, ŞOFÖRÜN UYUMASINDAN KAYNAKLANMIŞ”

Kazanın nedeniyle ilgili korkunç gerçeği açıklayan Soylu, “Toplam 28 kardeşimiz gözlem altında, diğerlerinde bir hayati tehlike söz konusu değil. Kazanın şoförün uyumasından kaynaklandığı, şoförün ilk verdiği beyanda ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu