Bakan İmzalamayınca Yol Göründü Urfa’ya

Bakan İmzalamayınca Yol Göründü Urfa’ya

Ferizli MEGA OSB ile ilgili söylenenler Ferizli’de gündemin birinci konusu oldu.

Söylentilere göre 7200 dönüm tarla üzerinde Organize Sanayi Bölgesi olarak düzenlenmek istenen ve adına MEGA OSB denilen projenin başı sıkıntıda.

İlgili Makaleler

Denilene göre; Seyifler, Abdurrazzak, Doğancı, Tokat ve Zebiller mahallelerini kapsayan proje Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba tarafından imzalanmadığı yönünde.

Son aylarda üzerine adeta titre-nen osb alanıyla ilgili hummalı bir çalışma olduğu ve bu hususta dernek kurulması için Ferizli Belediye başkanı Ahmet Soğuk tarafından girişimlerde bulunulmuştu.

Yaklaşık 5- 6 ay önce toprak kurulu ve tarımdan geçmemesi nedeniyle yeniden hamle yapılarak bölgede satışlar devam etmişti.

Ancak erken genel seçim ilanları ile birlikte soğuk bir duş alan proje milletvekili aday listelerinin açıklanmasıyla birlikte buz kesmişti.

Son günlerde Tarım alanı olan söz konusu on bin dönüme yayılacak olan arazi, ilgili bakan tarafından imza edilmediği kara haberi Ferizli’ye sesizce düşmesi şok etkisi yarattı.

Bunun üzerine belediye başkanı Ahmet Soğuk ve arkadaşları, denildiğine göre Urfa’da olan bakana ulaşmak ve onu ikna etmek için dün akşam Urfa’ya varmak üzere yola çıktığı doğrultusunda.

Bu nedenle bugünkü meclis toplantısına katılmayacağı anlaşılan başkan Soğuk’un bu söylentilerin doğru yada yanlışlığı ile ilgili bir açıklama yapıp yapmayacağı bilinmiyor diye belirmiştik ancak haberimizi okuyan başkan Soğuk Aradı:

Belediye başkanı Ahmet Soğuk iddiayla ilgili telefonla arayarak yaptığı açıklamada “bir Ramazan günü arkadaşlarımızla Peygamberler şehri Urfa’yı gezmek için gittik ve huşu içinde ziyaretlerimizi yaptık dönüyoruz. Haberde söz konusu olan MEGA OSB ile ilgili hiçbir sıkıntı yoktur ve görüşmemiz olmadı” diye ifade etti..

Haberüstübi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu