Bakan Ferizlide İstanbul Seçimini Hikaye etti

#ferizlide.com: Ferizli Organize Sanayi Bölgesinde kauçuk fabrikası yapan bir firma açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ta davetliydi.

 Bakan Ferizlide İstanbul Seçimini Hikaye etti Ferizli Organize Sanayi Bölgesinde kauçuk fabrikası yapan bir firma açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ta davetliydi.

Açılış Törenine Vali Ahmet Hamdi Nayır, Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye başkanı İsmail Gündoğdu, Ak parti İl başkanı Yunus Tever ve ilçe başkanı Muhsin Zurnacı, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Jandarma komutanlığının helikopteriyle fabrika açılış alanına inen Bakan Varank burada yetkililerce karşılandı.

Bakan Varank fabrika açılışından önce davet edildiği kürsüye gelerek daha önceden elemanlarının hazırladığı ve artık moda olan Promter’e çaktırmadan bakarak yaptığı konuşmasında Allah için ne Sakarya ile ilgili bir meseleye, ne de Ferizli ile ilgili bir konuya kelam bile etmedi.

Zan edersiniz ki yabancı bir ülkenin bakanı gelmiş yatırımcısının açılışına katılmış ve gitmiş! Elbette açılışı için geldiği fabrikanın ve yatırımcının yaptığı çalışmalarla ilgili bazı açıklamalarda ve gereği gibi izahatlar da bulundu. Lakin esas derdi olan İstanbul seçimlerine konuyu getirmek için okuduğu camın içine bakarak de ha de der gibi gözlediği konuya o esnada ulaştı ve İstanbul dedi, Ferizli’de. Abartıyorlar bu seçimleri dedi, Sakarya’da.

Sanki ne Sakaryalının, nede Ferizli-linin bir derdi, bir ihtiyacı, bir eksiği yoktu ki ilimizle ilçemizle ilgili bir kelam etmedi!

Gözlerimize bakar gibi yaparak okuduğu camdan daha önce hazırlanmış konuşmasını şöyle sürdürdü Sayın Bakan: “Türkiye’nin duruşundan rahatsız olanlar, bu duruşun temsilcisi Sayın Cumhurbaşkanımızla ve AK Parti hükümetleriyle hesaplaşmak için önümüzdeki İstanbul seçimlerini de bir fırsat olarak görüyorlar” diyen Varank, “Bir belediye seçimine, olduğundan daha fazla siyasi anlam yükleyenler, 23 Haziran gecesi yaptıkları hatanın farkına varacaklar. Ama sonuç ne olursa olsun, Türkiye’nin yönetiminde asla bir zaafiyet yaşanmayacak. Aksine, seçimsiz geçecek 4 yıllık süre zarfında, Türkiye ekonomisini sağlam adımlarla güçlendirmeye devam edeceğiz. İnşallah Binali beyin belediye başkanlığıyla da İstanbul, hem belediyecilik anlamında 5 yılını kaybetmeyecek hem de Türkiye’nin üretim seferberliğinde katkısını daha da artıracak” dedi.

Şimdi şu ifadesinde ne diyor? ‘Bir belediye seçimine, olduğundan daha fazla siyasi anlam yükleyenler’ diyor. Hemen altında seçim olayını kendisinin ne kadarda çok abarttığını hep birlikte insanların gördüğünü anlamıyor. Veyahut ta Sakarya’daki belediye başkanlarının günlerdir kendi belediyelerini bırakıp gidip İstanbul’a MHP’liler gibi mitil attığını, Sakarya AKP milletvekili Alihsan Yavuz başkanlığında toplantı yaptıklarını bilmiyor veya görmüyor.

Doğrusu görmüyor çünkü Sakarya’nın üstünden Ferizli’nin içine inen bakan ama görmüyor. Demek ki Promter denilen cama bakarak okuyanlar karşısındakilerin veya dinleyenlerin varlığının farkında olmuyorlar lakin karşıdakiler her şeyin farkındadır biline!.

Elbette bakan siyasetçi, belediye başkanı particiler bu işlerle uğraşır eder gider, işleri bu zaten, o bizi enteresan etmez ama söz konusu Ferizli/ Sakarya olunca dertleniriz elbette.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank İstabtanbul belediye başkan adayı Binali Yıldırım için Feriz’liden ari dua ederken; ilçesinde olduğu ve yanında bulunan Ferizli belediye başkanı İsmail Gündoğdu’yla doğru dürüst birkaç kelam dahi etmemesi, ilçesinde yapılan bir fabrika açılışında iki kelam dahi olsun söz verilmemesi, sayın bakanın ne kadar da çok İstanbul seçimlerini abarttığının yegane göstergesidir!

Ve bir kez daha Sakarya’nın İstanbul’a karşı feda edildiğinin kanıtıdır.

Abone Olun
Bildir
guest
4 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Vedat
Vedat
1 yıl önce

Biri zihniyet biri duruş demiş alakası yok sadece siyaset İstanbul’u kaybetmek demenin anlamını iyi bilenler zamanında İstanbul’u yönetiyordu şimdi ise Tüm Türkiye’yi yüksek anlam içerir.

Halim
Halim
1 yıl önce

Burhan bir yorum yazmışsın gerçekten buhran. anlaşılan okumadan yazınca böyle oluyor.
İline ilçesine belediye başkanına bu denli sahip çıkan habere, haberciye ben ancak teşekkür ederim.
tavsiyem sende oku haberi sende teşekkür edeceksin. kaldıki eleştirmek zihniyet değil duruş meselesidir.

Kamil
Kamil
1 yıl önce
Yanıtla  Halim

Doğru söz şapka çıkartır

Burhan
Burhan
1 yıl önce

Ya eleştirme zihniyeti devam ediyor istanbulla Sakarya ne alaka Türkiye’nin gündemi İstanbul seçimi değilmiş bütün gündem.bu değilmiş gibi davranmaniza gerek yok Ferizli belediye baskanin resminde güzel secmissiniz gerek yok bu ince işlere çok erken basladiniz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
4
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x