Bağımsızlığımızın Kaynağı Yerli Ve Milliliktir

#ferizlide.com

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk Yerli Malı Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Yerli Malı kullanma ve kullandırma bilincini oluşturmak, ülke ekonomimiz açısından oldukça önemlidir. Zira, mevcut milli kaynaklarımızın kullanılması, kazançlarımızı ülkemiz için yatırımlarda kullanmanın yolunu açacaktır, dedi.

Başkan Soğuk, “yıllardır bize, siz sadece tarımla kalkının sanayiyi biz üretelim diyen dış güçlere karşı Ak Parti hükümetimiz, yerli üretimde büyük hamleler başlatmıştır. İç ve dış tehditlere boyun eğmeden yoluna emin adımlarla yürüyen ülkemize en büyük destek, Türk Malı ürünler kullanıp paramızın bizde kalmasını sağlamakla olacaktır. Bu sebeple hükümetimiz sürekli olarak yerli ve milli ibarelerini kullanmakta, bu yönde bizlere çağrılar yapmaktadır. Zira bilmeliyiz ki; yabancı mallara verdiğimiz para geri dönmeyecektir. Ak Parti hükümetimizle beraber artık hem tarım da hem de sanayide yerli üretimle kalkınan bir ülke durumuna geldik. Yine savunma sanayimizde başlattığımız yerli üretim hamleleri ile ürettiğimiz yerli silahlarımız, ülkemize karşı iç ve dış unsur oluşturan mihrakların korkulu rüyası olmuştur.

Başkan Soğuk, haftanın sadece okul çağında çocuklarımıza değil, her yaştan bütün vatandaşlarımıza hatırlatılması gerekmektedir. Topraklarımızı, sularımızı doğru değerlendirerek, kaynaklarımızı israf etmeden ilimle, teknolojiyle, dünya devletleri ile rekabet edecek ekonomik güce sahip olma çabası ve sorumluluğunda gelecek nesillere aktarma gayreti içinde olmalıyız. Zira bağımsızlığın yegane kaynağı yerli ve milliliktir. Kendi kendine yeten, teknolojiden bilime, tarımdan sanayiye sosyo ekonomik gelişmişliğin temelinde yerel ve yerinde kalkınma ile mümkün olacaktır.

Dolayısıyla milliliğin ve yerliliğin tam olarak özünü teşkil eden yerli mallarımıza milletçe sahip çıkmalıyız ve kullanmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle; milletimizin ve yatırımcılarımızın Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nı en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x