Aydoğan Arslan; kriz var ama tepki yok!

ferizlide.com

Seçim çalışmaları çerçevesinde Şeker Mahallesi ve Ozanlar Mahallesini ziyaret eden İYİ Parti  Milletvekili adayı Aydoğan Arslan, ” dayak yiyeninin bırakın hakkını aramasını, tepki koymasının, bağırmasının bile yasak olduğu bir dönemden geçiyoruz ”, dedi.

2001 Krizinde, bir esnafın Başbakanlık bina çıkışında, Başbakan Ecevit’e yazarkasa fırlatma eylemini hatırlatan Aydoğan Arslan, konuşmalarında şunları söyledi;

“Bunu hiç unutmadınız değil mi? Nasıl unutacaksınız ki, basın AKP iktidarına kadar sürekli bu görüntüleri yayınladı hatta yetmedi şimdi de yandaş basın bu hükümeti parlatmak için yine o görüntüleri yayınlıyor, seçim malzemesi olarak kullanıyorlar, eskiyi yermek, yeniyi övmek anlamında temcit pilavı gibi sürekli gözümüze sokuyorlar.

Bu eylemi yapan şahıs yandaş gazete ve televizyonlara sürekli çıkarılıyor, belgeseli bile yapıldı. Hatta bu adama her seçim ve referandum dönemlerinde ‘tabi ki evet’ sloganları attırıldı.

Fakat yaklaşık 2 ay önce, ekonomik krizden bunalan bir şahıs TBMM önünde kendisini ateşe verdi.

AKP seçmeniydi, hem de darbesavar bir inşaat işçisiydi. Geçirdiği iş kazası sonucu 5 yıldır iş bulamamış, kaza sonrası haklarını alamamış, açtığı dava bile henüz sonuçlanmamış, sesini duyurmak için böyle bir eyleme girişmişti. Allah aşkına bunu duydunuz mu? Duymadınız çünkü haberi yapılmadı. Birkaç muhalif medya dışında esamisi okunmadı ve unutuldu gitti.

Şimdi her iki olayı kıyaslayalım ve kendimize şu soruyu soralım, bugün böyle bir eylem yapabilmek mümkün mü? Her şeyden önce eylem niyeti ile Başbakanlık binasının önünden bile geçemezsin, geçtin, hadi girdin diyelim, değil yazarkasa, laf bile atamazsın. Attığın an başına neler geleceğini hepimiz biliyoruz. Korumalar anında linç eder, eğer parçan kalmışsa onu da içeri tıkar, mutlaka bir terör kulpu takar, organize suç örgütü üyesi olmak suçuyla yargılanırsın.

Her iki olayın bir de ekonomik kıyaslamasını yapalım. Yazarkasa fırlatıldığında ekonomik kriz vardı ama 1 dolar 1.20 (eski parayla 1 milyon 200 bin) Tl idi. Bugün 1 dolar 4 lira 74 kuruş.

Yani yazarkasa atmaya fırsatın ve imkanın olsa bile atacak yazarkasaya verecek para bulamazsın. Asıl önemlisi de o gün canı yanan eylem yapabiliyor, sesini duyurabiliyordu, şimdi ise canın yanarken bağırman bile suç.”
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x