Ateş, Büyük Zaferin 106. yılını kutladı

SASİAD Genel Sekreteri Ferhat Ateş, Çanakkale Zaferinin yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türk milletinin inancının iradesinin azminin ve bağımsızlık mücadelesinin en büyük destanı olan Çanakkale Savaşının sadece Türkiye’nin değil dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olduğunu belirtti.

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği Genel Sekreteri Ferhat Ateş, mesajında, “Aziz milletimizin bağımsızlığına, yurduna ve bayrağına olan sarsılmaz inancı ve bağlılığının en önemli göstergelerinden birisi olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümünü karşılıyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tarih sahnesinde eşine az rastlanır bir direniş ve azmin örneği olan 18 Mart Çanakkale Zaferinin sadece Türkiye’nin değil dünya tarihinin en önemli savaşlarından biridir. Çanakkale’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğündeki Mehmetçiğin bu kararlı duruşu ile gelen eşsiz kahramanlık destanı, bütün dünyaya vatan sevgisinin, bağımsızlık ve özgürlüğün milletimiz nezdindeki anlamını ve değerini apaçık göstermiştir” dedi.

“TÜM ŞEHİTLERİMİZLE VE ECDADIMIZLA GURUR DUYUYORUZ” 

Ateş ayrıca, “Şanlı yurdumuzun dört bir yanından gelerek, bugün üzerinde yaşadığımız toprakları canları ve kanları pahasına bizler için ebedi bir vatana dönüştüren, Mehmet Akif’in de dizelerinde bahsettiği gibi, bu topraklar için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizle ve ecdadımızla gurur duyuyoruz. Bugün başımız dik ve gururla, her yönden gelişmiş ve kalkınmış bir Türkiye hedefine doğru kararlılıkla yürüyorsak, onların sayesindedir. Bu düşüncelerle, 106’ncı yıldönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ulusal bağımsızlık mücadelemizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x