Aralık ayında 208 vatandaşımız yaralandı

#ferizlide.com

Trafik güvenliğinin arttırılması, can ve mal emniyetinin korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Aralık ayı içerisinde toplam 77.924 araç kontrol edilmiştir. Aralık ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda yasal kusurlarından dolayı 725 araç trafikten men edilmiş, 183 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin tedbirlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2018 yılı Aralık ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 181 maddi hasarlı, 148 yaralamalı, olmak üzere toplam 329 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 208 vatandaşımız yaralanmıştır. İlimizde trafik güvenliğinin, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak Valiliğimizce alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için tüm vatandaşlarımızın, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmeleri gerekmektedir. Hep beraber konuya ilgi göstererek, destek vererek, kazaları azaltabiliriz

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x