Anne Sevgi Bebek Emmek İster

#ferizlide.com: 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri ve Kalite Müdürlüğü tarafından emzirme haftası etkinliği.

1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri ve Kalite Müdürlüğü tarafından emzirme haftası kapsamında  kurulan stantlarda  hastaneye gelen yeni anne ve anne adaylarına anne sütünün önemi anlatıldı.

Yeni doğum yapmış annenin hem tıbbı hem de duygusal  desteğe ihtiyacı vardır. Annelerin bir süre daha kan yapıcı ilaçlara ve vitaminlere devam etmesinde yarar olabilir bunun kararını verebilmek için düzenli gittiğiniz doktordan bu bilgileri alın.

Anne sütünün önemi ve bebek dünyaya geldikten sonra annelerin düzenli beslenmesi önemlidir. Yeni anne olan adaylar vücudunun toplanması için enerji ihtiyacı daha çok artacaktır. Doğumlar ister normal ister sezaryen annenin toplanması için yorucu bir süreçtir. Anne adaylarının bol bol dinlenmesi  ve yeterli uyku alması gerekir. Vücudunun toparlanmasından sonra egzersizlerini yapmasında yarar vardır. Böylece kilo vermesi daha rahat olup anneler daha zinde olurlar. İyi ve faydalı süt vermek istiyorsanız bol bol sıvı alın günde 3 litre(15 bardak) sıvı  almanız gereklidir bunun yanı n da en önemli nokta hem ruhen hem bedenen dinlenmektir. Sakin huzurlu bir ortam oluşturmalı anneler kendilerine ihtiyaç duyduklarında yardım istemelidir bu onların en temel haklarıdır, bunların yanında sütünüzün artması için bebeğinizi sürekli emziriniz  gerekmektedir.

Bebekleriniz 6ay sadece anne sütü almalıdır. Altıncı aydan sonra yavaş yavaş ek gıdalara geçirilmelidir. Sütünüz devam ettiği sürece 2 yaşını geçene kadar bebeğinizi  emzire bilirsiniz.

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk  programa katılarak Sağlık Bakım Hizmetleri ve Kalite Müdürünü ve ona bağlı  bebek hemşireleri, yeni doğan yoğun balkım hemşireleri, kadın doğum  hemşireleri ve eğitim hemşirelerini tebrik etti. Haber: özge Keçeci

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x