AND’ımız tartışmasında 3 kişi görevden alındı

#ferizlide.com

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dünkü gurup konuşmasında konuyu dile getirerek çok sert ve ağır ifadeler kullanarak “ucube” diye nitelendirdiği o ifadelere tepkisi ses getirdi.

Ve dilekçeye imza atan üç kişi görevden alındı.

Konuyla ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Bakanımız konuyu inceletmiş. Ve bu sosyolojik olarak hatalı ifadenin temyiz dilekçesinden çıkarılmasına, temyiz sürecinin devam etmesine kanaat getirmiştir.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dünkü kurup konuşmasında Andımız mevzuuna değinerek şöyle ifade etmişti: “Türkiye Cumhuriyetinin milli eğitim bakanlığı Danıştay’a yaptığı itirazın gerekçesinde öyle bir laf ediyor ki sussak gönül razı değil. Bakanlığını dilekçesini hazırlayan aklı evveller diyor ki;” ‘Türk ulusal kimliği tarih sahnesine çok geç çıkmıştır. Türkler kendi çağdaşı unsurlara göre ulus bilincine en geç ulaşan topluluktur.’

Bu sözlere yüksek sesle tepki duyarak milli eğitim bakanlığını uyaran Meral Akşener’in ardından bugün Ak Partiden “Bu bölüm AK Parti’nin görüşlerini yansıtmamaktadır. Ayrıca sayın bakanımızın başkanlığında, bakanlık adına oluşturulan temyiz dilekçesine ilişkin görüşü de yansıtmamaktadır. Görüşe aykırı olarak bu konuyla ilgili avukatların kendi tasarruflarıyla koyduğu bir bölümdür orası. Milletimizin, geç milletleşme sürecine girdiği şeklindeki bir yaklaşımı kesinlikle kabul etmiyoruz. Biraz anlaşıldığı kadarıyla, ulus devlet teorilerinden etkilenerek kes kopyala yapıştır ile buraya zerk edilmiş. MEB’de bir temyiz oluşturuluyor. Şimdiye kadar sahiplendiğimiz milli varlığımız, kimliğimizle ilgili son derece kapsamlı bir değerlendirme yapılıyor. Aslında temyiz dilekçesinde bunun verilmesi gerekirdi. Bu görüşe rağmen oradaki avukatlar tarafından bu paragraf oraya ekleniyor.

Kontrol etmesi gereken bürokratlar da kontrol etmiyorlar.

Avukatlarla ilişik kesilmiştir.”

Meral Akşener’in Gurup konuşması

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x