Anadolu Engelliler’den Vali Nayir’e Ziyaret

#ferizlide.com: Anadolu Engelliler Dernek Yönetimi ve Öğrencilerden Vali Nayir’e Ziyaret

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Anadolu Engelliler Birliği Derneği İstanbul Şube Başkanı Hasan Çatalbaş ile birlikte yönetim kurulu üyeleri ve görme engelli öğrencileri makamında kabul etti.

“Yaz Kampını Sakarya’da Düzenliyoruz”

Derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verip kabullerinden dolayı da Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür eden Şube Başkanı Çatalbaş görme engelli gençlerimizin bilişim alanında da çok yetenekli olduklarını ifade ederek, İstanbul Şubesi olarak Bolu, Giresun, Balıkesir, İstanbul ve Sakarya’dan 18 kişilik görme engelli üniversite ve lise öğrencileri ile birlikte Serdivan ilçesinde yaz eğitim kampı gerçekleştirdiklerini, Braille alfabesi ile hafızlık alanında verilen eğitimin yanı sıra, öğrencilerin doğa gezisi, piknik ve sportif etkinliklere de katıldıklarını, ayrıca onlarla birlikte kurum ve kuruluşları da ziyaret etmeye çalıştıklarını söyledi.

“Çocuklarımızın Teknolojiyi Kullanma Kabiliyetleri Yüksek”

Kendilerini Sakarya’da misafir etmekten mutluluk duyduklarını ve İlimizi güzel anılarla hatırlamaları temennisinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Çocuklarımızın bu gibi kamplardan yeterince istifade edip güzel dostluklar edinmeleri, bizim için de önem arz ediyor. Yüce Allah bir taraftan eksiltince başka bir tarafı çoğaltıyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin teknolojiyi kullanma becerileri çok yüksek. Ezber kabiliyetleri, ses tanıma kabiliyetleri çok daha gelişmiş olabiliyor. Eğer azmeder ve çalışırlarsa, eğitim ve mesleki açıdan ileri seviyelere gelebilirler. Dünyada ve ülkemizde bunun birçok örneğini görebiliyoruz” dedi.

Derneğin İstanbul Şube Başkanı Çatalbaş ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet edip öğrencilere de geleceğe dair planlarını soran Vali Ahmet Hamdi Nayir, herkese başarılar dileğinde de bulundu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x