Altısı ’da Gebeydi

Elektrik kaçağından Ahırda ki tüm hayvanlar can verdi

6 hayvanın telef olma olayını hayvan sahibi Şeref Çoban; “ akşam saat 23.30 sularında evimde televizyon seyredip istirahat ediyordum. Bir anda ahırdan hayvan böğürmeleri geldi. İlk aklıma gelen ahırda bulunan tosunun zincirini kopartıp diğer hayvanlara vurduğunu düşündüm, ahıra koştum. Bu esnada evden evimin bitişiğinde bulunan ahıra giden elektrik şalterini indirdiler. Ahıra girdiğimde tüm hayvanlarımın can verdiklerini gördüm. Elimden bir şey gelmedi. Hayvanlarımın hepsi gebeydi. Canımız yandı. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın. Allah hiç kimseye böyle bir acı vermesin” diyerek  duygularını ifade etti.

İlçe Tarım yetkilileri olayı tutanağa geçirdiler

İlgili Makaleler

Olayın meydana gelmesi ile ilçe tarım müdürlüğü yetkililerine bilgi verilmesi üzerinde  yetkililer gelerek ahırda incelemede bulundular.Telef olan hayvanların tutanağını hazırlamalarının ardından olay mahallinden ayrıldılar.

Telef olan hayvanların bugün  sabah saatlerinde mesainin başlamasıyla Hendek İlçe Tarım müdürlüğünde görevli vaterinek hekim Gülçin Olgu San ve Hendek Belediyesi   veteriner hekim Kemal Atala’nın  gözetiminde yetkililerce ahırdan çıkartılarak iş makinaları ile Belediye kamyonları ile alınarak gömü yapılacak bölgeye taşındılar.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu