Almanya’da Kent merkezinde 600 kişiye iftar

#ferizlide.com: Kent merkezinde Gök Kubbe altında 6 yüz kişye iftar yemeği verdiler.

Gurbetçi İsmet Almanya’dan bildirdi: Sachsenheim DİTİB Mimar Sinan Camii yönetimi, bu yıl ilk kez düzenlediği kent meydanındaki iftar sofrasına 6 yüz kişiden fazla insan katıldı.

Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner, Belediye başkanı Holger Albrich, Protestan kilise yetkilisi Dieter Hofmann ve çok sayıda Alman ve oruçlu Müslümanın katıldığı iftar sofrası öncesi Din Görevlisi Eşref kaçmaz tarafından Kur’an-i Kerim okundu. Şehrin en işlek meydanı olan Kirchplatz da Yüzlerce davetlinin iştirak ettiği iftar yemeğine katkı veren Sachsenheim Büyük Şehir Belediye Başkanı Holger Albrich katılarak iftara katılanlara yemek dağıttı.

 

Belediye başkanı Holger Albrich yaşadığımız şehirde tüm dinlerin bir arada ki güzel etkinliklerini değinerek bu İslam dininin komşularıyla yapmış oldukları çok güzel bir etkinlik ve özellikle herkesin davet edilmesi de bunun güzel bir örneği olarak görülmektedir bu etkinliklerin devamının temennisini ettiğini vurguladı ve bu kaynaşmanın sağlanmasında emeği geçen yönetim kurulu tebrik etti

 

Başkonsolos Sayın Erkan Öner Beyefendi içinde yaşamakta olduğumuz toplumda bu güzel etkinliklerin önemine binaen mübarek Ramazan ayında komşuluk ilişkilerimizi geliştirmenin en önemli bir fırsatı olduğuna değindi ve buradaki çalışmaların örnek bir dayanışma olduğuna dikkat çekti ve dernek yönetimine Teşekkür etti

 

DİTİB Würtemberg Eyalet birliği ve Ditib Sachsenheim Mimar Sinan Camii başkanı İsmet Harbi camimizde her gün cemaatimiz ve ihtiyaçlılara iftar vermekteyiz bu defa da Sachsenheim genelinde ve çevresinde yaşayan halka ve komşularımıza açık bir iftar vermeyi uygun gördük.

Ramazan ayı paylaşma ayıdır, Bereket ayıdır, komşularımızla ilişkileri daha güzel seviyelere taşıma aydır. Bunu da bir sebep görerek halka açık iftar programı yapmayı uygun gördük. Gerçekleşen iftar proğramının katılımın da çok güzel olması programa emek veren görevlileri de memnun etmiştir dedi ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x