Almanya’da Camilerimiz eğitilmiş Rehberlere emanet

#ferizlide.com: 80 Saatlik eğitim sonunda Fahri Camii Rehberlik sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Gurbetçi İsmet Almanya’dan Yazıyor: 

Ditib Würtemberg birinci bölge kapsamında beş Caminin katılımcıları ile gerçekleştirilmiş olan Cami rehberlik semineri 10 pazar sonunda tamamlandı.

Camilerimize gelen gayrimüslimlere hem İslam’ı hemde dinimizi ve kültürümüzü profesyonel bir şekilde anlatmak tanıtmak İslam’ın güzelliğini misafirlere ısındırmak dini terimleri ve kavramları yerli yerinde ifade etmek ve kritik niteliği taşıyan soruları sağlıklı cevap verme gibi konular bu Seminerde öğretildi.

Seminer süresince teorik ve yanı sıra pratik uygulamalara ağırlık verildi.

Camimize gelen ziyaretçilere bu seminere katıldıktan sonra elde edilen bilgilerimizle Rehberlik yapıldığında her türlü soruya karşı donanımlı bir şekilde Din Görevlilerimizle birlikte hareket ederek misafirlerimizin sorularına doyurucu cevaplar verilmesinin faydalı olacağını söyledi ve bununla beraber İslam’ın da yanlış anlatılmasının önüne geçildigini ifafe etti.

Böyle profesyonel seminerlerin zaman içerisinde bütün derneklerimiz de olması gerektiğine işaret eden Württemberg Eyalet birliği başkanı ve Rehberlik Eğitmeni 

İsmet Harbi bu eğitime tabi tutulan gençlerimiz gelen misafirlere kendilerinden dahada Emin ve bilinçli bir şekilde rehberlik yaptıklarına değindi ve ilerki zamanlarda islam dinine karşı oluşabilecek olumsuz etkilerini de önlemini bu şekilde almış olduğunu dile getirdi.

14 Kursiyerin seminerleri bittikten sonra sertifika töreninde konuşan Din Hizmetleri Atasesi Sayın Mustafa Uzun çok güzel bir çalışma ve güzel bir emek sarf edildiğini dikkat çekerek, Kursu düzenleyen Ditib Württemberg Eyalet Birliği başkanı Ismet Harbi ve değerli zamanlarını fedakarlık yapıp kursa katılan kursiyerlerin hepsine teşekkür etti.
Programın sonunda bütün kursiyerler sertifikalarını Din hizmetleri ataşesi 

Musa Uzun, Kurs Eğitmeni İsmet Harbi ve Katılan misafirlerin elinden aldılar ve günün anısına çekilen fotoğraf ve Derneğin ikramı ile program son buldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu