‘Alışveriş çekleri yetim-öksüzlere’

#ferizlide.com: Müteahhitler Geleneği Bozmadı ‘Alışveriş çekleri yetim-öksüzlere’

Bayrak; Ekmeğimizi bölüşelim

Sakarya Müteahhitler Birliği her yıl olduğu gibi yetim ve öksüzleri unutmadı. Birlik Başkanı Murat Bayrak üyelerin katkılarıyla hazırlanan alışveriş çeklerini YÖÇEYDER’e teslim etti

İlgili Makaleler

Sakarya Müteahhitler Birliği her yıl olduğu gibi ramazan ayı öncesi hazırladığı alışveriş çeklerini yetim ve öksüzlere teslim etti. Birliğe üye müteahhitlerin katkılarıyla hazırlanan alışveriş çeklerini Başkan Murat Bayrak ve yönetici arkadaşları YÖÇEYDER Başkanı Ali Türkoğlu’na teslim etti.

‘EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞMELİYİZ’

Murat Bayrak paylaşmanın maneviyatı güçlendirdiğini belirterek “Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bu yıl yetim ve öksüz kardeşlerimizle aynı sofrada iftar yapamayacağız. Ancak biz geleneksel hale getirdiğimiz alışveriş çeklerini kardeşlerimize teslim edilmek üzere teslim ettik. Bu sıkıntılı günleri kenetlenerek aşacağız. Herkes imkanları ölçüsünde paylaşmalı. Paylaşmayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı illa belediyeler, sivil toplum kuruluşları yapacak diye bir kural yok. Sıkıntılı süreçte hepimizin ekmeğimizi bölüşmemiz gerekiyor”

‘YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER’

Başkan Bayrak “Şükürler olsun ki paylaşmayı seven bir milletiz. Mübarek Ramazan ayında malum sebeplerden ötürü geniş katılımlı iftar sofraları kurulamayacak. Şehrimin güzel insanlarına çağrım olsun. Dostlarımızla, arkadaşlarımızla, akrabalarımızla her yıl kurup bu sene kuramadığımız sofraların yerine yetim-öksüzlere, ihtiyaç sahiplerine daha fazla destek olalım. Dillere pelesenk olan, Yetim gülerse dünya güler felsefesini daha çok özümseyelim. Rabbim sıkıntılı günlerde hepimizin yardımcısı olsun. Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun”

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu