Ali Tenha, Mahalle Yolları Biran Önce Asfaltlanmalı

#ferizlide.com

Kaç gündür Ferizli’nin gündeminde ve basında konuşulan borçlanmayla ilgili Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) meclis gurup başkanı Ali Tenha kamuoyunu aydınlatmak için bir açıklama yaptı.

MHP Gurup başkanı Ali Tenha’nın Ferizli Belediye Meclisi kasım ayı Meclis gündemi ile ilgili basın Açıklaması Şöyle:

“Ferizli Belediyesi kasım ayı meclis toplantısına gündem maddesi olarak gelen ilçemiz sınırları dahilinde bulunan mahalle ve grup yollarımızın asfaltlanması için gerekli olan 3000,000,00 TL’lik “İller Bankası A.Ş.’den Kredi talebi” meclis gündemimize gelmiştir.

Belediye Başkanı Sayın Ahmet Soğuk 30 Mart 2014 seçimlerinden bu yana ilk defa bir borçlanma yetkisi istemiştir. Yaklaşık 2 yıldır Ferizli Kamuoyunun gündeminde olan borçlanma, Sayın başkan tarafından defalar kere kamuoyunda, Sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla yaptığı toplantılar da, mahalle ve esnaf gezilerinde bilinçli ve kasıtlı olarak “Belediye meclisi beni çalıştırmıyor, hizmet etmek için yetki vermiyor” gibi ağlanma, sızlanma ve dert yanmalarla zamanını geçirmiştir. Başkanlık makamı ağlanma ve meclis üyeleri ile kavga makamı değildir. Halkın oyları ile seçilip o makama gelenlerin görevi hizmet ve çözüm üretmektir.

Biz isterdik ki 4,5 yıldır hizmet için seçilmiş başkanın belde ve köy’den mahalleye çevrilen yerlerden sattığı yaklaşık 8 trilyon lira gelirle, bırakalım grup yolları ve ana artelleri, sokakları bile asfalt yapması gerekirdi.

İlk defa meclis gündemine gelen borçlanma yetkisi ile ilgili olarak Meclis grubumuz tutarlı ve sorumlu bir davranış göstererek, ilçemizin yollarının asfaltlanması için gerekli olan 1.075 ton 50/70 bitüm(asfalt hammaddesi) malzemesinin TÜPRAŞ A.Ş.’den temin edilebilmesi için İller Bankası A.Ş.den kullanılacak kredi ve sonrasında Büyükşehir tarafından yapılacak olan asfalt çalışmaları için 6 meclis üyesinden oluşan komisyon marifetiyle, Belediye Fen işleri müdürlüğü ve Mahalle Muhtarlarımızla birlikte tespiti yapılan yolların asfaltlanması için gerekli kredi kullanılmasına, iş ve işlemleri yürütmek için Belediye Başkanına yetki verilmesi belediyemiz meclisince oy birliği ile karar verilmişti.

Mahalle gezilerimizde vatandaşlarımızın şikayet ve sorunlarının başında gelen tarla ve mahalle yollarının bozuk olması ve biran önce yapılması konusundaki önerilerini dikkate alarak Başkana bu borçlanma yetkisi verilmiştir. Yetki ve sorumluluk Sayın Belediye başkanındadır, takipçisi olacağımız bu kredi alımının bir an önce sağlanarak kış şartlarına girilmeden ilçemizin muhtelif mahallerinin yollarının yapılması umuyoruz.

Kamuoyu ve halkımızın bilgilerine arz olunur.”

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x