AKP Büyükşehir Adayı Yüce Ferizli’deydi

#ferizlide.com

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce seçim ziyaretleri kapsamında Ferizli’ye geldi ve bir dizi ziyaretler de bulunarak destek istedi.

Ekrem Yüce, Ak Parti Ferizli İlçe Teşkilatı önünde Ferizli Belediyesi Cumhur ittifakı Ak Parti Adayı İsmail Gündoğdu, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İlçe Başkanı Muhsin Zurnacı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve yönetimi ile kalabalık partililer tarafından karşılandı. Yüce burada partililerle selamlaştı.

Daha sonra MHP ilçe teşkilatını ziyaret eden Yüce, buradan MHP İlçe Teşkilatı, Ak Parti Teşkilatı ve STK’lar ile düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

Yüce’nin ikinci durağı esnaf ziyareti oldu. Sanayi esnafını, semt pazarı esnafını ve çarşı esnafını gezerek hayırlı işler diledi. 31 Mart seçimlerinde cumhur ittifakı için destek istedi. Ardından Cumhur İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı.

Şehit ailelerini unutmayan Ekrem Yüce Şehit Hacı Uzun’un ailesiyle görüşüp durumları hakkında bilgi aldı. Yakın ilgi gösterdiği ailenin sıkıntılarını, isteklerini ve taleplerini sordu.

Gençlerle buluştu

Cumhur İttifakının Adayı Yüce, Ferizli ziyaretindeki son durak olarak ‘Ferizli Gençlik Buluşması’ programı kapsamında Ferizlili gençlerle buluştu. Buluşmaya Ferizli Belediyesi Cumhur İttifakı AK Parti Başkan Adayı İsmail Gündoğdu, AK Parti Ferizli İlçe Başkanı Muhsin Zurnacı, MHP İlçe Başkanı Veysel Dikbaş ve çok sayıda partili katıldı.

‘Ferizli Gençlik Buluşması’ programında Ferizlili gençlere projelerini anlatan Başkan Adayı Ekrem Yüce, “Söğütlü’de besi hayvancılığı tesisi düşünüyoruz. Kaynarca ya da Ferizli’ye kanatlı hayvancılık için tesis kurmayı planlıyoruz. Hayvansal üretimin altyapısını oluşturmak için imkânlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

Ferizli için ne gibi projeleriniz var sorusunu cevaplayan Ferizli Belediyesi Cumhur İttifakı AK Parti Başkan Adayı İsmail Gündoğdu, “İlçemizde Organize Sanayi kurulma aşamasında. Tesis bittiğinde birçok vatandaşımıza istihdam sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kariyer merkezleri kurup iş ve çalışanları buluşturmayı amaçlıyoruz. İlçemizin katlı pazara olan ihtiyaç aciliyetinin farkındayız ve bu konuda çalışmalar yapacağız. Gençler için bir spor okulu açmayı planlıyoruz. Gençlere burada çeşitli branşlarda kurslarımız olacak” dedi.

Sakarya ve Ferizli için yapmayı planladığınız hizmetler nelerdir sorusunu cevaplayan Ekrem Yüce, “Ferizli’de yeni bir Organize Sanayi Bölgesi olması için bakanlık çalışmayı tamamladı. 10 bin kişilik bir istihdam sağlayacak olmasını düşündüğümüz bu tesis Marmara Bölgesinin en büyük otomotiv ve savunma sanayisi olacak. Hem Ferizli hem de Sakarya’mız için birçok projemiz var. Büyükşehir olarak planladığımız 10 temel eksen var. Bu eksenlerin içinde alt başlıklarımız var. Bu temel eksenlerden bir tanesi spor alanı. Gençlerimiz için bir spor adası oluşturmak istiyoruz. Sadece futbol branşında değil tüm spor branşlarında lisanslı sporcu yetiştirebileceğimiz bir spor adası düşünüyoruz” dedi.

Projelerini açıklamaya devam eden Yüce, “Belediyeciliği altyapı, üst yapı ve park, bahçe olarak düşünmüyoruz. Her ilçemizin farklı sorunları, farklı ihtiyaçları var. Söğütlü’de besi hayvancılığı tesisi düşünüyoruz. Hayvansal üretimin altyapısını oluşturmak için imkanlarımızı seferber edeceğiz. Kaynarca ya da Ferizli’ye kanatlı hayvancılık için tesis kurmayı planlıyoruz. Ayrıca bitkisel üretimde önde gelen şehirlerden bir tanesi olmak için Tohum Gen Bankası oluşturmak istiyoruz. Bitkisel üretim Dünya’da ve Avrupa’da çok revaçta olan bir sektör. Ayrıca şehrimiz iç mekan ve dış mekan süs bitkiciliğinde önde gelen illerden bir tanesi. Büyükşehir adı altında bir Sakarya Fidan A.Ş. kurup bu sektör örnek olmaya hatta sektörün lideri olamaya çalışacağız” dedi.

 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x