AKP Adayı Özten, Akademik Bir Lisemiz olmalı

#ferizlide.com

Ak parti Söğütlü Belediye Başkan Adayı Koray Oktay Özten ‘Hedefimiz İlçemize Akademik Bir Lisenin Açılmasıdır.’

Ak Parti Söğütlü Belediye Başkanı Oktay Özten mahallelerde, Kahve Sohbetlerinde, seçim toplantılarında yaptığı Konuşmada İlçemizde Eğitimle ilgili biraz sıkıntılarımız var.  “Sıkıntımız Bu güne kadar İlçemizde ailelerin Çocuklarının geleceği iyi bir eğitim almaları için Adapazarı’nda en iyi okullarda kayıtlarının yapılmasını istiyorlardı. Son çıkan yasalarda ise zor şartlar getirildi ikametgâh getirilmesi puanların tutması bu kadar zorluklara rağmen yine de aileler tüm şartlarını zorlayarak çocuklarını sabah karanlığında kahvaltılarını bile yaptıramadan servislere yetiştirmeye çalışmalarıdır. Halede çalışan aileler ise daha fazla sıkıntıda, kendiler çalıştıkları kurumlara, fabrikalara, gideceklerinden dolayı büyük sıkıntıları yaşamaktadırlar.  

Oktay Özten Hedefimiz İlçemizde Yeni Bir Akademik Lisesi açacağız. Okul açma işleri milli eğitimin ise de Belediye olarak yer tahsis edeceğiz. Yerimizde hazır önümüzdeki yıldan itibaren Akademik Lisesi mevcut olan Anadolu Lisesi olacak.  Okumak isteyen ömrü hayatını eğitimle birlikte iş hayatlarını sürdürmek devlet kademelerinde görev yapmak isteyenler bu lisede okuyacaklar.

 

Fakat Ben okumak istemiyorum ben hayata atılmak istiyorum diyen kardeşlerimizde yeni kurulacak olan Akademik meslek lisesinde okuyacaklardır.  Meslek lisesi gibi Muhasebe, bilgisayar, okul öncesi eğitim ve diğer ilgi geleceği olmayan bölümlerden değil. Bugünün şartlarında son teknoloji ile donatılmış okullar olacaktır.

Önümüzdeki günlerde Karasu ilçesinde BMC Motor fabrikası açılıyor. Bu bizim yaptığımız atak helikopterleri Türkkuşu uçağımıza uçak motorlarını üretecekler. Şu anda askeri alanlarda birçok fabrikalarda motor üretimleri yapılıyor bundan sonrada yapılacaktır. 

Bizlerin hedefi Söğütlü ilçemizde kurulması için hazır olan Akademik Lisesi için 4 yerde tahsis edeceğimiz yerimiz ve 4 adette binamız hazırdır” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x