Ak Partide Tek adaylı kongre süreci başladı

#ferizlide.com: AKP’de partililerin birden fazla adayla kongreye gidilmesi yönündeki taleplerine olumsuz yanıt geldi. İlçe kongrelerinin tek adayla yapılmasına karar verilen AKP’de kongre süreci bugün 4 ilçedeki delege seçimleriyle başlayacak

AKP İl Başkanı Yunus Tever, kongre sürecinin bugün 4 ilçede yapılacak delege seçimleriyle başlayacağını söyledi. Pamukova, Akyazı, Taraklı ve Karasu’da bugün başlayacağını belirten Tever, “Seçimler 15 Aralık’a kadar ağırlıklı olarak teşkilatlarımızda yapılacak. Delege seçimlerinin ardından itiraz süreci var. Sürecin sona ermesinin ardından 2020 ocak ayından itibaren ilçe kongreleri başlayacak” dedi. 

İl kongrelerinin Haziran ayında başlayacağını vurgulayan Başkan Tever, kendisinin yeniden aday olup olmayacağıyla ilgili soruya, “Cumhurbaşkanımız ve teşkilat başkanımız bizim devamımız yönünde bir karar aldığı takdirde devam edeceğiz. Yoksa bizim bir makama talip olma gibi bir şeyimiz yok” dedi. Başkan Tever ayrıca kongrelerin yine tek liste ile yapılması yönünde genel merkezin karar aldığını söyledi.

İlçe seçimleri öncesinde koordinatör milletvekilinin gelerek teşkilatlarda temayül gerçekleştireceğini vurgulayan Tever, “Vekillerimizin, bizim ve teşkilat mensuplarımızın görüşleri alındıktan sonra ilçe başkanının performansı değerlendirilecek. Eğer ilçe başkanının devamından yana karar alınırsa devam edecek. Değiştirilmesi uygun görülürse diğer aday adaylarının mülakat süreçleri başlayacak” dedi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu