Ferizli’de AKP’den Aday Adayı Bakın Kimler oluyor

#ferizlide.com

AK Parti Pazartesi günü itibariyle belediye başkanlıkları için aday adaylığı başvurularını almaya resmen başladı.

12 Kasım’a kadar devam edecek olan süreçte Sakarya’dan rekor başvuru bekleniyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi 5 Kasım Pazartesi günü 2019 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurularını almaya resmen başladı.

12 Kasım’a kadar devam edecek olan başvurularda ilçe belediye başkanlığı aday adaylarından 5 bin ile bin 500 TL arasında değişen ücretler alınacak.

Başvuru ücreti ilçenin nüfusuna göre değişecek. Büyükşehir Belediyesine aday adayı olacak isimler ise 10 bin TL ödeyecek. Belediye meclis üyesi aday adayı olacak isimlerden ise bin TL talep edilecek. Meclis üyeliklerinin başvuruları 3 Aralık’a kadar sürecek.

Üç dönemlik başkanlar ve belediyelerdeki büyük değişim beklentisinden dolayı Sakarya’da bu dönem aday adaylık konusunda rekor başvuru olması bekleniyor.

Özellikle değişimin konuşulduğu ilçelerde aday adaylarının sayısı bir hayli artıyor.

AK Parti bu dönem ilk kez mevcut başkanlara adaylık konusunda işaret verecek.

Yani aday gösterilmesi düşünülmeyen belediye başkanlarına aday adaylık başvurusu yapmamasını deklare edecek.

Partinin kısa sürecek olan aday adaylık sürecinde, kutuplaşmanın önüne geçilmesi için böyle bir karar aldığı ifade ediliyor.

Yani 13 Kasım’a kadar aday adaylık başvurusunu yapmamış olan mevcut belediye başkanları; Genel Merkezden gelen işaretle bu kararı almış olacak.

Ancak partiye yakın kaynaklara göre; henüz netleşmemiş bölgelerin başkanlarına bu yönde net bir işarette verilmeyecek.

Büyükşehir

Mevcut Başkan Zeki Toçoğlu’nun aday gösterilme ihtimalinin yüksek görüldüğü Büyükşehir aslında son derece hareketli ancak, bu ihtimal aday adaylığı isteyen isimlerin şu anda beklemede kalmasına sebep oluyor. Eski Bakan Ersin Taranoğlu dışında açık açık Büyükşehir Adaylığını isteyen bir isim henüz ortada yok. Ali İnci’nin de aday adaylığı başvurusunda bulunmasının beklendiği Büyükşehir’de Zeki Çalışkan ismi de yerel basında gündeme geliyor. 

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın da yeşil ışık yaktığı ancak şahsen istediğini ifade etmediği Büyükşehir Belediyesini Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın da istediği kulislerde konuşuluyor. 

Adaylık şansı yüksek olan Toçoğlu’nun, Genel Merkezden aday adaylık başvurusunu yapması için işaret alması durumunda Büyükşehir’e çok başvuru beklenmiyor.  Ancak aksi bir durum olur ve Toçoğlu’nun başvuru yapmaması durumu ortaya çıkarsa Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün, Rıdvan Duran, gibi isimlerin aday adaylıklarını açıklaması bekleniyor. 

Özetle Büyükşehir Belediyesinde tüm gözler, adaylık şansı yüksek gözüken Zeki Toçoğlu’nun aday adaylık başvurusunu ne zaman yapacağında.

Kuzey bölgemiz Ferizli Ve Söğütlü için kulisler ise şöyle:

Ferizli

Mevcut Başkan Ahmet Soğuk’un hakkındaki iddialardan dolayı yeni dönemde aday gösterilmesinin yüksek ihtimalli olmaması çok sayıda ismi yine Ferizli Belediyesi için aday adayı olmaya itiyor. İsmail Gündoğdu, Ertan Cimbat, Fazlı Demirci ve Ramazan Serhoş isimleri kulislerde dile getiriliyor. 

Söğütlü

Hüseyin Genç’in ilk dönemi olmasından dolayı ilçede çok fazla başvuru beklenmiyor. Önceki dönemlerde de aday adaylığı başvurusunda bulunan Koray Özten dışında isim de kulislerde dolaşmıyor. Kulis ada yorum

Öte yandan öğrenildiğine göre Ferizli’de Ramazan Sehoş’un Cuma Günün 19. 30 da partisinin ilçe teşkilatına aday adaylığı için başvuracak.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x