Ak Parti Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

#ferizlide.com

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde Sakarya’da yarışacak ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya ziyareti kapsamında ilk olarak Karasu ilçesinde kurulacak olan BMC Fabrikası’nın temelini attı. Burada düzenlenen coşkulu törende Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi Bakanı Mustafa Varank ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte temel atma butonuna basan Erdoğan, daha sonra Karasu’dan ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu programın sonrasında günler öncesinde açıklandığı gibi Ak Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın 16 ilçe adayını açıklamak için Serdivan’daki Sakarya Spor Salonu’na geldi.

 

Salonun yanında bulunan piste helikopterle geniş güvenlik önlemi altında gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aday tanımı için salona giriş yaptı. Cumhurbaşkanına burada bakanlar ve hükümet yetkilileri eşlik etti. Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, il yönetimi ve salonu tıklım tıklım dolduran partililer Erdoğan’ı büyük bir coşkuyla karşıladı. İl Başkanı Yunus Tever, Büyükşehir adayı Ekrem Yüce ve mevcut Büyükşehir Başkanı Zeki Toçoğlu konuşma yaptılar… 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde Sakarya’da yarışacak ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Ekrem Yüce’yi daha önce AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Spor Salonu’nda partisinin ilçe belediye başkan adaylarının açıklandığı toplantıya katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. 

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, tüm ilçelerde AK Parti’li belediye başkanının bulunduğu Sakarya’da Arifiye, Geyve, Karapürçek, Kocaali, Pamukova, ve Serdivan’da mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterildi. Böylelikle Adapazarı ilçe belediye başkan adayı Mutlu Işıksu, Akyazı ilçe belediye başkan adayı Bilal Soykan, Erenler ilçe belediye başkan adayı Fevzi Kılıç, Ferizli ilçe belediye başkan adayı İsmail Gündoğdu, Hendek ilçe belediye başkan adayı Ali Kemal Sofu, Karasu ilçe belediye başkan adayı İshak Sarı, Kaynarca ilçe belediye başkan adayı Murat Kefli, Sapanca ilçe belediye başkan adayı Özcan Özen, Söğütlü ilçe belediye başkan adayı Koray Oktay Özten oldu.

– İl başkanı ve ilçe başkanları aday oldu 

AK Parti, eski il başkanı Fevzi Kılıç’ı, eski Hendek ilçe başkanı Ali Kemal Sofu’yu, eski Karasu ilçe başkanı İshak Sarı’yı ve eski Kaynarca ilçe başkanı Murat Kefli’yi, belediye başkan adayı olarak gösterdi. 

– AK Parti Taraklı ilçesinde aday göstermeyecek 

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Taraklı ilçesinde aday göstermeyerek MHP’nin adayını destekleyecek. İbrahim Pilavcı, Cumhur İttifakı’nın adayı oldu. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve 31 Mart yerel seçimlerinde yarışacak AK Parti’nin Sakarya’daki 15 ilçe belediye başkan adayları alfabetik sıraya göre şöyle: 

Adapazarı: Mutlu Işıksu 

Akyazı: Bilal Soykan 

Arifiye: İsmail Karakullukçu 

Erenler: Fevzi Kılıç 

Ferizli: İsmail Gündoğdu 

Geyve: Murat Kaya 

Hendek: Ali Kemal Sofu 

Karapürçek: Orhan Yıldırım 

Karasu: İshak Sarı 

Kaynarca: Murat Kefli 

Kocaali: Ahmet Acar 

Pamukova: Cevat Keser 

Sapanca: Özcan Özen 

Serdivan: Yusuf Alemdar 

Söğütlü: Koray Oktay Özten 

– Toplantıda, MHP’nin açıklanan belediye başkan adayının ismi: 

Taraklı: İbrahim Pilavcı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları

 

TEŞKİLATLARA ÖNEMLİ TALİMAT

“Sakarya’nın bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden gönül belediyeciliğinden yana kullanacağına inanıyorum. Ak Parti kadroları bu seçimlerde Sakarya’da daha çok koşturacak çalışacak insana ulaşacak ve bir kez daha partimizin bayrağını en yukarda dalgalandıracaktır. Tabi Sakarya’ya gelipte rahmetli Necip Fazıl üstadımızın Sakarya şiirini hatırlamamak mümkün mü? İnsan bu su misali kıvrım kıvrım akar ya bir yanda akan benim öbür yanda Sakarya. Su iner yokuşlarda hep basamak basamak benimse alın yazım yokuşlarda susamak. Sakarya her dönemde olduğu gibi bu dönemde bu büyük davanın yükünü omuzlamaya talip olmuştur. Biz de Sakarya’nın yaptığı fedakarlıklara karşı diyoruz ki her alanda olduğu gibi belediyelerde en iyi hizmete bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hakediyor. 31 Mart seçimlerinde Ak Parti teşkilatlarımıza büyük görevler düşüyor. Sadece seçmen kütüklerini sağlam bir şekilde takip ettiğinizde dahi yapacak çok işimizin olduğu ortaya çıkıyor. Askıya çıkan seçmen kütüklerini incelediğinizde Ak Parti üyelerinden 504 binin burada kayıtlarının olmadığını gördük. Bu seçimde 1 milyon gencimiz bu sene oy kullanacak. İlk defa oy kullanacak kişi sayısı Sakarya’da 12 binden fazla. Bir öneki seçime göre şehre yeni gelen seçmen sayısı 16 bin, önceki seçimlerde oy kullanıp bu kez olmayanların sayısı 11 binin üzerinde. Hem Sakarya için hem ülkemiz için bunların hepsi ciddi rakamlar. Listelerdeki bu farklılıkları doğru şekilde takip edip gerekeni yaparsak milletin gönlünde ayrı bir yere sahip olabiliriz. Buradan bir kez daha talimat veriyorum seçmen kütüklerinde isimleri olmayanları bulup kayıtlarını yaptıracaksınız. Adresi değiştirip ilinize gelen üyelerinize de yardımcı olacaksınız. Oy verme hakkına ulaşan her gencimize ulaşıp onları bilgilendirecek kendilerini partimize siyaset yapmaya davete edeceksiniz. Bunları yaparsanız Ak Parti’nin 31 Mart’ta önünde yeni bir dönem açılacaktır. Sakarya 31 Mart seçimlerinde sandıkları bir kez daha patlatıyor muyuz? Gönül belediyeciliğiyle şehrimizi geleceğe taşımak için gece gündüz çalışıyor muyuz?”

 

KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ

“Biz gittiğimiz her yerde eserlerimizle konuşuruz. CHP laf, öyle mi? Birileri gibi iftiranın yalanın çifkefliğin gölgesine sığınmıyor yapacaklarımızı milletimizle paylaşıyoruz. Bugün Karasu’da dev bir tesisin temellerini attık. Bay Kemal’in inşallah izlemiştir izlememişse akşam haberlerinde falan izlesin. Bak ne diyor CHP belediyeciliğinde nefes alamıyorum, maaşımı alamıyorum, grev yapıyorum diyor. Hakikaten CHP belediyeciliği bu. Ak Parti belediyeciliğinde bunların hiç biri yok. Kale içerden feth edilir. Bu ne demektir, bir teşkilatın kadınları evelallah ayaktaysa kapı kapı dolaşıp toplumun hanımlarıyla el ele oluyorsa bu teşkilat iktidardır. Gençlikte bir teşkilatın dinamosudur. Beraber yürüdük biz bu yollarda. Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda bana her şey Sakarya’yı hatırlatıyor. Yanlışa yanlış demek eksiğe eksik demek bizim siyaset anlayışımızın temelini oluşturur.”

SAKARYA YATIRIMLARI: 24 KATRİLYON HARCANDI

“Türkiye’de siyasetin boş lafla değil eserle yatırımla olur diyoruz. 16 yılda Sakarya’ya ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? Yaptığımız yatırımların toplam tutarı, söylemeniz lazım 24 katrilyon. 16 yılda sadece Sakarya’ya yatırım yaptık. Bunu teşkilat olarak kadın kolları gençlik kolları hep anlatmanız lazım. Bay Kemal’in böyle bir derdi yok yatırım falan yok onun zaten SSK’da genel müdür olduğu zaman hastanelerin hali ortadaydı. Şimdi sağlıkta farklı bir dönem yaşanıyor. Bu kaynakla eğitimde 4 temel direk üzerinde Türkiye’yi yükselteceğiz dedik. Eğitim, sağlık, adalet, ulaşımla, tarımla ve diğer birimlerle. 9 bin 930 kişilik yurt binasını devreye soktuk. Sakarya’da yeni üniversite kurduk, 28 bin seyirci kapasiteli stad ve sosyal tesisler inşa ettik. Sakarya’nın Süper Lig’e çıkması lazım. Stadyum var ama şu anda PTT’de. Son 16 yılda Sakaryalı ihtiyaç sahiplerine toplam 1,3 katrilyon sosyal yardım, 17’si hastane 47 eser yaptık. 200 yataklı kadın doğumun da aralarında olduğu 6 tesisin inşası sürüyor. Bin yataklı şehir hastanesi sürecinin ihalesi sürüyor, yapıp inşaatını başlatacağız. Ben CHP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum gelin bu oyunu bozun. Bak Cumhur İttifakı var bunun karşısında bir Millet İttifakı var bunlara gereken dersi 31 Mart’ta vermemiz lazım. TOKİ aracılığıyla 7 bin konutu sahiplerine veridk, 133 km olan bölünmüş yolu 401 km’ye çıkardık. Kuzey Marmara süratle devam ediyor, otoyolun tüm etapları önümüzdeki yılın sonuna kadar tamamlanacak. Kaynarca, Karasu ve Kocaali’de bölünmüş yolun tüneliyle birlikte hizmete alıyoruz önümüzdeki yıl. Ankara, İstanbul YHT hattı hizmet veriyor. Hızlı tren fabrikası kurduk, modern araçları üretiyoruz. Tarihi ipek yolunu raylı sistemle yeniden canlandıracak olan köprü, havayolu, Halkalı Hızlı Tren projemiz şehir kapsıyor. Karasu Limanı’nı tamamlayark işletmeye açtık. Adapazarı Karasu’yu bağlayak demiryolu projeleri devam ediyor. 2 baraj, 1 gölet ve 3 baraj ve 5 gölette inşa ediyoruz. Çiftçiye bugüne kadar 1 buçuk milyar tarımsal destek verdik. Bu hizmetleri önümüzdeki dönemleri daha da arttıracağız. Sakaryalı kardeşlerimizin 31 Mart’ta da hizmete devam diyeceğine inanıyorum”

TANK PALET’LE SAKARYALI 10 BİN KİŞİYE İŞ

“Türkiye’nin savunma sanayisinde geldiği nokta önemli daha ileriye gitmek için pek çok adımı atmamız gerekiyor. Birileri ülkemizin önünü kesmek için her türlü yolu deniyor. CHP’liler Arifiye’deki Tank Fabrikamızla alakalı bizler burada satış değil özelleştirme değil bu projeyle ilgili daha ileri bir modernizasyon olabilmesk için işletme devri yaptık BMC’ye. 25 yıllığına verdik. Ne yapacak? BMC buraya 50 milyon dolar yatırım yapacak. Daha modern bir tesis olsun ve bu modern tesiste tankların araç gerecin modernizasyonu en ileri şekilde yapılsın. Burada çalışanlar çıkarılmayacak, özlük haklarında düşme olmayacak. 2 yıl sonra Karasu biter bunların içinden oraya gitmek isteyenler olacak buyursunlar gitsinler. Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil üzümü yemek. Tanklarımızı yapıyoruz bakımlarını da burada yapalım. 10 bine kadar oraya eleman alacağız. Bu elemanları Sakarya’dan alacağız. Birileri çıkıyor bu CHP zihniyeti bunun önünü kesmeye çalışıyor. Bunların bütün derdi bir yerde bir şeyin temelini mi atıyorsunuz onun önünü kesmek. Yüklenince birileri rahatsız oluyor, hemen suçu yüklüyorlar. Bildiğiniz gibi hala kendi savaş uçağımızı üretmek için çırpınıyoruz onu da yapacağız. İman ve azim öyle bir şeydir ki, tekeden bile süt çıkartır. Bir yandan F-35’in yapımına ortak olduk diğer yandan kendi eğitim uçağımızı geliştirdik. 1930’lu yıllarda üret üretiliyordu. Dönemin yöneticilerinin ferasetsizliği sebebiyle fabrikaya verilen siparişler iptal edilmiş, ihracat askıya alınmıştı. Özal’ın kıpırdamaları arzu edilen yere ulaşamamıştır. Şu ana kadar geldiğimiz sınırlı durumda bile savunma sanayinde geldiğimiz noktayla ne kadar katma değer sağladığını gördük.”

FABRİKALARDA ÖZEL SEKTÖR MANTIĞI

“TSK’ya bağlı Vakıf şirketleri nispeten özel sektör mantığıyla çalışıyor olmasına rağmen onlardan dahi istediğimiz verimi alamıyoruz. Eğer savunma sanayinde verim almak istiyorsak özel sektörün dinamikliğini ve açıklığını kullanmak zorundayız. Bir ürünün tasarımı, geliştirilmesi, üretimi mümkünse gerekirse daha çok para harcayıp bunu yapacağız. Hiç bir ürün yurt dışından hazır alınmayacak. Bu ülke ne çektiyse hazırcılıktan çekmiştir artık bu devri kapatıyoruz. Sadece tanklarımızda uçaklarımızda kullandığımız motorların hikayesi bile kendi göbeğimizin kesmemiz gerektiğini anlatmaya yeterlidir. Ürünlerimizi başkasına bağlı kalarak elde ediyorsak eninde sonunda bizi o attan indiriyorlar. Kamu elindeki fabrikaların daha farklı yöntemlerle işletilmesiyle ilgili değerlendirmeleri yapıyoruz. Müteşebbislerin arkasında artık yerli ve milli tasarım geliştirme ihracat için atılan her türlü adıma destek veren bir cumhurbaşkanı vardır. Şu anda savunma sanayide yılda 2 milyar dolar ihracat yapabiliyoruz. Sakarya eskiden beri bu işlerin merkeziydi. Önümüzdeki dönemde daha büyük adımlarla Sakarya sanayideki gücünü yükseltecektir. Sakarya 31 Mart’ta tercihimizi bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz?”

İçişleri Bakanı Süleyan Soylu:

“31 Mart seçimlerine yönelik bugün ülkemin en güzel şehirlerinden birisi olan Sakarya’daki toplantını partiye hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemiz topraklarımız vatanımız olananüstü dönemlerden geçti. O zaman kararsızdık, güçsüzdük, endişeliydik, çocukluğumuzdan beri dilimizde bir şey pelesenk oldu bu makus talihi nasıl yeneceğiz, tersine çevireceğiz diye düşündük. O gün ve o günlerde güçsüzdük bugün güçlüyüz. O günlerde endişeliydik, artık değiliz. 2023-2053 ve 2071 hedefleriyle birlikte yarınlara umutla bakıyoruz. Önümüzde koskoca bir 4 buçuk yıl var, o sürede dünyanın her tarafında elini size uzatmış sizden güç bekleyen destek bekleyenlere karşı dava arkadaşlarımızla birlikte 31 Mart’a kadar kapı kapı dolaşıp Sakarya’da da rekorlar kıracağız ve dünyaya medeniyetimizi nakşetmenin sözünü veriyor hepinizi selamlıyorum.”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz:

“Hoşgeldiniz diyor hazirunu selamlıyorum. Sayın Cumhurbaşkanım Sakarya sizi bir başka seviyor. Buraya çok büyük yatırımlar yaptınız. Bugün temelini attığımız fabrikayla Sakarya’yı savunma sanayinin üssü haline getiriyorsunuz. Depremle yerle bir olmuş bu kenti yeniden ayağa kaldıracak adımları peş peşe attınız. Sakarya’yı değiştirdiniz dönüştürdünüz geliştirdiniz. Milletimiz sizi bir başka seviyor. Zira 2002’den önce solunum cihazına bağlı olan ülkeyi bu cihazdan çıkarıp ayağa kaldırdınız yürüttünüz hatta koşturuyorsunuz. Geldin de bizlere can oldun sanki, damarda dolaşan kan oldun sanki, huzurda olduğumuz an oldun sanki, bizim kabul olmuş duamızsın diyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x