Ahmet Soğuk Ak partiden istifa mı etti!

#FERİZLİDE.COM:

Ahmet Soğuk Ak partiden istifa mı etti!

Biliyorum, tüm derdin bir şekilde gündeme gelmek ama böyle de beklemiyorsundur.

İlgili Makaleler

Ferizli eski Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, bayram öncesiydi, sosyal medya ‘facebook’ta kendi hesabından bir paylaşım yapıp, basın diyerek isim vermeden şahsıma saldırıp ‘dilsiz şeytan’ benzetmesi yapmış!

Bir arkadaşımızın bana attığı ve beni uyardığı bu yazıyı okudum.

Bayram nedeniyle düşüncelerimi bayram sonrasına ertelemiş idim.

Önce o yazıyı bir okulayım…

Soğuk: Sordum diye başladığı paylaşımı ve düz ara yazdığı yazı şöyle: “Sordum. Size ilçemizin güzide basın temsilcileri niye suspussunuz hani abdurrezzak doğanca da yapılacak olan Osb yerleri dördüncü sınıf marjinal tarım arazi iken canım tarım arazileri elden gidiyor diye Numaiş yapıyordunuz yeri göğü inletiyordunuz osb olmasın tarım arazileri heba oluyor diye oysaki biz oraya otomotiv osb yapıp hızlı tren yerli otomobil çalışmaları yaparken siz ise öyle bağıryordunuz ki sesinizi bütün Sakarya basını ve Cumhuriyet gazetesi OdaTV size ses veriyordu(burada bir nokta koyalım) oysaki şimdi kavak düzü mevkii taban arazi olan birinci sınıf 2300 dönüm arazinin organize sanayi çalışmalarına neden ses çıkarmıyorsunuz neden??? ben iddia ediyorumki benim osb yaptığım yerler dördüncü sınıf arazilerdir oysaki şimdiki yapılmak istenen araziler birinci sınıf arazilerdir neden susuyorsunuz neden…. not haksızlıklar karşısın susmak dilsiz(…………….)Dip Not. başaramayacaksınız nokta.”

 

Şimdi soralım Ahmet Soğuk’a, diyorsunuz ya: Sordum. Size ilçemizin güzide basın temsilcileri niye suspussunuz hani abdurrezzak doğanca da yapılacak olan Osb yerleri dördüncü sınıf marjinal tarım arazi iken canım tarım arazileri elden gidiyor diye Numaiş yapıyordunuz yeri göğü inletiyordunuz osb olmasın tarım arazileri heba oluyor diye oysaki biz oraya otomotiv osb yapıp hızlı tren yerli otomobil çalışmaları yaparken siz ise öyle bağıryordunuz ki sesinizi bütün Sakarya basını ve Cumhuriyet gazetesi OdaTV size ses veriyordu (burada bir nokta koyalım)

Sayın Soğuk,

1- ferizlide.com olarak biz bağımsız ve tarafsız bir gazeteyiz, biz suspus olmayız, kimsenin yandaşı, yalakası da olmayız; biz çok değerli bir kamu hizmeti yaptığımızın da farkındayız. Ancak bazı özel hallerimiz ve hastalıklarımızdan dolayı ara vermiş, aksatmış, eksik kalmış olabiliriz ama bu suspus olmamız manasına gelmez. Kaldı ki nümayiş değil haber yaparız!

2- Ayhan Sefer Üstün kardeşinizle planladığınız ve Prof. Dr. Mustafa İsen’den de destek aldığınız Ak partini güçlü isimleri olarak Ferizli’nin yarısını cezaevi diğer yarısını da OSB olarak planladınız. Biz ve bizim gibi düşünen bir avuç idealist insan bu yanlış ve hatalı plan ve projelere karşı çıkmış, cezaevi yapılmasında maalesef başarısız olmuşuz. Ancak yerli otomobil diye, tarlanın dönümü yüz bin lira olacak diye, halkın iştahını kabartarak toprak ticaretine dönüştürdüğünüz İhtisas OSB’de kısmi olarak bazı hakkaniyetli ve şuurlu yer sahiplerinin mahkemeye başvurması ve bu planlarınızın 3 kez reddedilmesiyle kısmi olarak başarılı olmuş sayılırız. Elbette ve kesinlikle biz Osb ye değil, yer seçiminin hatalı oluşuna, tarım arazisi olmasına karşıyız.

(Unutma Sayın Soğuk! Siz belediye başkanıyken, ‘yerli otomobil’de Ayhan kardeşin çoktan gitmiş; Mustafa hocamızda kitap yazıyordu. Yanı planlarını biz bozmadık, siz beceremediniz!)

 

Şimdi senin ifadenle SORDUM: İlk belediye başkanı olduğun 2009 yılında, Damlık mahallesinde bilmem kaç bin baş büyük hayvan tesisi yapacaktınız! Hani zamanın valisi ile Ferizli Kaymakamlığı’nda toplantı yapıp, görüntüler izletip, o dev projeyi hayata geçirecek ve Ferizli’yi kurtaracaktın ya! Hani o planlarınız suya düşünce; Ferizli’nin yaylasına kampüs diyerek, topluma hoş gösterip cezaevi yaptırdınız ya! O projenizden başta Damlık mahalle halkı olmak üzere, cezaevi kampüsünden Ferizli halkı memnun mu değil mi?

 

3- Sahiden sayın Soğuk, o ‘Hızlı Tren’iniz nereden geçiyor?

Yoksan sen bakıyorsun da, biz mi göremiyoruz!        

4- Bizim OSB ile ilgili yaptığımız haberler hiçbir zaman ne Cumhuriyet gazetesinde ne de odaTV de yer almadı. Oralarda yer alan haberler senin ‘yolsuzluk ve usulsüzlük’ yaptığına dair iddia edilen ve hakkında suç duyurusunda bulunulan haberler yer aldı.

Biz de oralardan öğrenmiş bulunuyorduk o gelişmeleri.

  

Devam edelim paylaşımınıza… “oysaki şimdi kavak düzü mevkii taban arazi olan birinci sınıf 2300 dönüm arazinin organize sanayi çalışmalarına neden ses çıkarmıyorsunuz neden???”… 

Bak sayın Soğuk neden biliyor musun? Dönemin Ferizli ve büyükşehir belediye başkanları ve Ferizli’nin medarı iftiharı iki Ak partili vekilinin; Sakarya Büyükşehir belediye meclisinin 08. 09. 2014 tarihli ve 10/227 sayılı kabulü ile karara bağlanan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığına onaylattırılan 1. Sınıf tarım arazisinin 1/25000 lik planlarda sanayi alanı ilan edilmesinden olmuş olabilir mi?

Hatırla; her gördüğün rüyayı, proje diye belediyenin kasasından milyonlarca lirayı plancılara aktarıyordun ya! Hani şafak attığında ne rüya, ne proje kalmıyor sadece harcanan ve heba olan Ferizli halkının parası oluyordu. İşte o sayıklamalarınızdan biri de Türkiye Vagon Sanayini (TÜVESAŞ) Ferizli’ye getireceğiz diye 1. Sınıf tarım arazilerini 1/25000 lik planlarla sanayi arazisine çevirdiğinizden olmuş olabilir mi?

Nasıl yani, dün işlediğin haltları unutup hesabını basın diyerek benden mi soruyorsun?

Bu fırıldakları sen, siz çevirmediniz mi?

Şimdi o bölgeye sanayi kurmak için tarım ve toprak kuruluna sormak ihtiyacı bile duyulmuyor sayenizde!.. (Böyle bir şey yoktur diyebiliyorsan bil ki seninleyim)  

 

Devam edelim. Diyorsunuz ki: “ben iddia ediyorumki benim osb yaptığım yerler dördüncü sınıf arazilerdir oysaki şimdiki yapılmak istenen araziler birinci sınıf arazilerdir neden susuyorsunuz neden…. not haksızlıklar karşısın susmak dilsiz(…………….)Dip Not. başaramayacaksınız nokta.”

 

Benim osb yaptığım yerler’ derken sizin Osb yapma yetkiniz mi vardı?

Hem o kararları hangi baskılar altında 4. Sınıf toprak diye aldırdınız tarımcılara?

Neden susuyorsunuz neden’… Bak susmuyorum Ahmet Soğuk… ‘not haksızlıklar karşısın susmak dilsiz(…………….)’ şeytandır diyorsun ya!

İşte o şeytanların kim olduğunu herkes görecek.

Basın diyerek beni işaret edip neden bu Ak parti yönetimini eleştirmiyorsun, neden susuyorsun diyerek dilsiz şeytan benzetmesi yapıyorsun ha!

İnsan sormadan edemiyor!

Acaba Ak partiden istifa mı ettiniz?

Ak partiyi eleştirmiyorsun diye saldırıyorsun basın olarak bana! Neden?..

Yoksa AKP dağılıyor artık bende kendime bir yer bulayım mı diyorsunuz?

Belki de Ayhan Sefer Üstün kardeşine selam mı çakıyorsun?

Tabi ki o senin sorunun.

Tamam Ak parti içinde hizipler her geçen gün daha da büyüyor ama Ak partinin yetkilileri bunun farkında mı, değil mi onu bilemem.

Elbette o da onların sorunu.

Lakin sen deneyimli bir siyasetçi olarak bocalamana gerek yok, sana her siyasi partinin ihtiyacı olabilir.

Fakat bu son zamanlarda yeniden hakkın da açılan 3- 5 dosya kafanı karıştırmışta olabilir, ama sen gelirsin üstesinden!..

 

Dip Not. başaramayacaksınız nokta.” Dip notunuz ise çok komik.

Sayın soğuk Neyi başaramayacağız?

Biz idealist insanlar başarı peşine değil idealleri için koşarız; o ideal de merhum Galip Erdem Ağabeyimiz ’in deyimiyle; ‘Gökteki yıldızdır.’

İşte ona ulaşmaktır emelimiz…

Eh onu da siz anlayamazsınız.

Devam edeceğiz Sayın soğuk; sen ve senden sonra OSB’lerde neler oldu, oluyor konuşacağız.

Mustafa üstübi Ferizli 27.07.2021 Salı.

Abone Olun
Bildir
guest

2 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Hasan gundigdu
Hasan gundigdu
1 yıl önce

Çok isabet olur temizlik olur

bilgili
bilgili
1 yıl önce

ya işiniz gücünüz yok bu adamlamı uğraşıyorsunuz bırakın boş yapmayı az haber yapın ne kadar eksik var bu ferizlide kurudu artık bu adamın açtığı delikle gidiyo hala haber yapın gerçekleri o düğün bu düğün değil hizmet istiyoruz alooo

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x