Adem Sarı; Raporunu karar alıcılara sundu

#ferizlide.com

Adem Sarı; Hazırlanan Sorunlar Raporunu karar alıcılara sundu.

Türkiye Ekonomi Şurası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi

Düzenlenen ekonomi şurasına Sakarya Ticaret Borsasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı ve Borsalar Konsey Başkan Yardımcısı Adem Sarı katılarak hazırlanan sorunlar raporunu karar alıcılara sundu.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki Türkiye Ekonomi Şurasında iş dünyasının temsilcileri sorun ve çözüm önerilerini birinci ağızdan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar ile paylaşma imkânı buldu.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu açılış konuşmasında, 2003 yılında başlayan Ekonomi Şuralarında, hep yanlarında oldukları ve iş dünyasına destek verdikleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Oda ve borsa başkanlarının, tüm ülkede ve yerelde hangi ekonomik sıkıntıları yaşadıklarını tespit ettiklerini dile getiren Hisarcıklıoğlu, elde ettiğimiz verileri il bazında ve ayrıca bakanlıklara göre tasnif ediyoruz. Şuradan sonra tamamını size ve her birini ilgili kamu kurumlarına ileteceğiz. Bizler için en önemli teşvik, bugünkü gibi devletimizi yanımızda görmek.” diye konuştu.

Karşılaşılan her tür engele ve ekonomik saldırılara rağmen sektörlere sağlanan kolaylıkların moralleri yükselttiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, Dünya Bankasının Raporu” na göre Türkiye’nin, geçen yıl en çok reform yapan ilk 10 ülke arasında yer aldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ekonomisinin nabzının şurada attığını belirterek, ” ekonominin mimarisini hep buradaki gibi istişare içinde inşa ettik. Hiçbir zaman biz yaptık oldu demedik. Önce millet, önce memleket’ ifadesi bizim için bir seçim sloganı değil, hayat felsefemizin ta kendisidir.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılanların aynı zamanda şehirlerinin kanaat önderleri olduğuna değinen Erdoğan, “Buradaki kardeşlerimiz, piyasa dediğimiz mekanizmanın canlı temsilcileridir. Bu bakımdan sizlerin ülkemize, şehirlerinize ve sektörlerinize dair görüşleri bizim için daima yol gösterici olmuştur.” dedi

“Hep birlikte Türkiye’yiz, hep birlikte Türk ekonomisiyiz.” ifadesini kullanan Erdoğan, ” başarının sırrı önce inanmak, sonra harekete geçmek, ardından da yılmadan mücadeleye devam etmektir. İfadesini kullandı.

STB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Borsalar Konsey Başkan Yardımcısı Adem Sarı toplantıdan sonra yaptığı açıklamada; “ Hazırladığımız Raporla Sakarya’mızın IPARD kapsamına alınması, arazi toplulaştırılması ve işletme ölçeğinin büyütülmesi, işletme modernizasyonu, kalite ve verimde artış, Kalkınma ajansı destekleri konu başlıklarının tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesi, köyde kalmayı özendirecek tedbir alınması gibi konu başlıklarımızı önerilerimiz ile birlikte Şurada üst karar alıcılarımıza ilettik. Bundan sonra ki süreçte ilimiz ve ülkemizin büyümesi adına yapılacak her ne varsa taşın altına elimizi koymaktan çekinmeyeceğiz sorunların takipçisi olacağız” dedi.

 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x