Adayların açıklanması haftaya kaldı

#ferizlide.com

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Habertürk TV’de soruları yanıtladı. MHP ile ittifak çalışmaları sürdüğünü ve İlçe adaylarının açıklanacağı tarih ise..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki  ilçe adaylarını gelecek hafta açıklayabileceklerini kaydetti.

Adayları nasıl belirlediniz? Hangi kriterlere göre, hangi stratejiyle belirlediniz…?

“Bakanlık döneminden önce genel başkan yardımcılığım vardı. Bütün belediye başkanı arkadaşımızla ilgili arşiv tutmuştuk. Anketler yapıyorduk, vatandaşlara çalışmaları, davranışlarını, giyim-kuşamlarını soruyorduk. 4 yıl kadar önce başladık. Her bir belediye başkanı arkadaşımızla ilgili 4-5 anket var elimizde. Teşkilatlarımızı dinledik. Gençlik kollarına, kadın kollarına, ana kademeye sorduk. Milletvekili arkadaşlarımıza sorduk.

İTTİFAK GÖRÜŞMELERİNDE MÜTHİŞ BİR TOPLUMSAL İTTİFAK VAR”

“En parlak sima kim, en çok kim oy alır diye bakmadık.” diyen AK Partili Özhaseki, “Çünkü biz kalıcı partiyiz. İnsanlar şehrin emini olarak ona danışabilirler mi? 74 vilayet sonra da 922 ilçeyi böyle belirledik.” ifadesini kullandı.

Adaylarınızı ne zaman açıklayacaksınız?

Özhaseki adayların ne zaman açıklanacağına ilişkin, “Merakla beklenen bu. Bir taraftan ittifak görüşmelerimiz var. Görüşmelerde çok sağlam bir mutabakat zemini üzerinden ilerliyor. Müthiş bir toplumsal mutabakat var.” dedi.

“ÜMİT EDİYORUM Kİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ADAYLARIMIZ AÇIKLANACAK”

Özhaseki sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğer ittifak olmasaydı 922 ilçede bizim adayımız belliydi. MHP’nin de belliydi. Şimdi bir saygı çerçevesinde beklememiz gerekiyor. Yarın değil önümüzdeki hafta inşallah. Böyle ümit ediyoruz. Sonuna geldik.”

KAYNAK:HABERTÜRK

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
İçerde
İçerde
2 yıl önce

Ferizli ittifa olacak Kesin bilgi göreceksiniz. Gafe köşelerinde ben kesin adayım diyenlere kulak asmayın. Hepsi adaylar acıklanca kırmızı giyecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x