Adapazarı Meclisi Ferizli OSB’yi dile getirdi

Adapazarı Belediye Meclisinin olağan toplantısında CHP Meclis Üyesi Haluk Akbay Ferizli Otomotiv ve Metal ihtisas organize sanayi bölgesini dile getirirken MHP’li Ali Eroğlu’da tarım arazilerini gündeme getirdi.

İdlib’te gerçekleşen hain saldırıyı kınayarak şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileyen CHP Meclis Üyesi Haluk Akbay, “Büyükşehir Belediye başkanımız sayın Ekrem Yüce, SATSO’da katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada toplumsal kalkınmanın önemine değinerek ‘Tarım yoksa hayat yoktur’ diyerek tarımın şehrimizde ne denli önemli olduğunu ifade etmiştir. Şehrimiz sadece sanayi kuruluşlarıyla değil aynı zamanda tarım hayvancılık ve turizm potansiyeli ile ön plandadır diyerek şehrimizin kalkınmadaki hedeflerini ortaya koymuştur. Şehrimizin tarım arazilerinin imara açılmasındaki en büyük etken toprak koruma kurulunun verdiği kararlardır. Bu karar da bakanlıklardan kamu yararına uygundur talebinin istenmesidir” diye konuştu.

FERİZLİ OSB

Ferizli’deki yeni organize sanayi bölgesi ilgili düşüncesini de dile getiren Akbay, “Yine Ferizli’de kurulması istenen Ferizli Otomotiv ve Metal ihtisas organize sanayisi bölgesinin SATSO meclisinin toplantısında konuşulması tarla sahiplerini ifadesiyle 1’inci sınıf tarım arazisine sanayi ve teknoloji bakanlığı tarafından kamu yararı vermiş olmasıdır. Arazi sahipleri “1’inci sınıf tarım arazisi olsun” diyerek istemediklerini belirterek rahatsızlıklarını dile getiriyorlar” dedi.

MHP’li Ali Eroğlu, Mahallelerindeki araziler için “Mutlaka 1. sınıf tarım arazisi olarak kalmasını istiyoruz” dedi

 

Eroğlu, “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Adapazarı ilçemizin dünyanın en verimli ovalarından birine sahip olduğunu biliyoruz ve yapılacak sanayi yatırımları imar ve yapı hizmetleri dolayısı tarımsal özelliğine bir zarar gelmemesini istiyoruz. Tarım arazilerinin korunması ve projelerle desteklenmesi konusunda başta Adapazarı belediye başkanımız ve Büyükşehir belediye başkanımızın konuyu önemsediğini konu hakkındaki ciddiyetini biliyoruz. 

Bu minvalde sayın başkanımızın öncülüğünde değerli meclisimizin, ülkemizin ve neslimizin geleceğini ilgilendiren Tarım ve Hayvancılık konusunda gereğini yapacağını düşünüyor. Hepinize saygılar sunuyoruz” dedi. 

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Cihan AYTEKİN
Cihan AYTEKİN
1 yıl önce

Tamam mademki 1 sınıf tarım arazisi diyenler yerlerini ne diye sattılar zamanında bilmem anlatabildim mi Ali EROĞLU ….bir baska haber konusunda dile getirmistim. Yine aynı şeyi söylüyorum biri birilerinin yada ulkenin büyümesini istemeyenlerin mücadelesidir bu benim görüş açım bu ,insanlar arasında olanda böyle bir cekimsizlik söz konusu ferizliye sanayi kurulacaksa yerlerin bedeli ödeniyor.10-12 kişi harici millet bu konudan rahtsiz değil 10-12 kişi mahkemeye verdi diye istemiyorlar diye haberler almış başını gitmiş Bu neyin rahatsizligi , iş imkanları artıyor. Nüfus günden güne artıyor işsizlik çoğalıyor .Bunlara çözüm bulunması gerek ve gerçi devlet bu çözümü üretiyor.Sanayilesme yaparak ,… Kimse kimsenin çorbasına kaşık… Daha Fazlası »

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x