Ada: Silah atanları ihbar edin

ferizlide.com

Sapanca Kaymakamı Ali Ada, Mahmudiye Mahallesi’nde düzenlenen ‘Halkla Buluşma’ toplantısında cemiyetlerde silah atılmasının yasak olduğunu hatırlatarak, böyle bir durumla karşılaşıldığında ihbar edilmesini istedi.

Sapanca Kaymakamı Ali Ada, İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda her ay başka bir mahallede yaptığı halkla buluşma toplantılarının 2018 yılındaki altıncı toplantısını Mahmudiye Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

DAİRE MÜDÜRLERİ DE KATILDI

Mahmudiye Mahallesi Osmanlı Çayevi’nde yapılan toplantıya Kaymakam Ali Ada, Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Yavuz, Jandarma Komutanı Birol Ustaoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Güven Alan, İlçe Müftüsü Faruk Çelik, SYDV Müdürü Selma Kaya, Karayolları, AFAD, AGDAŞ Temsilcileri, ilçe daire müdürlerinin yanısıra Mahmudiye Mahallesi sakinleri katıldı. Ayrıca toplantıya Muhtarlar Derneği Başkanı Tolunay Kösemen ve mahalle muhtarlarımız da katılarak, aynı yerde güvenlik ve muhtarlar toplantısı da yapıldı.

ORMAN İÇİNDE HAVAİ FİŞEK

Toplantıda konuşan Kaymakam Ali Ada; önceki hafta yağan yağmurlarda Mahmudiye Deresi yatağındaki büzlerin rusubatla kapanması nedeniyle dere yatağından taşan suyun su baskına neden olduğu, DSİ tarafından dere yataklarına yapılan müdahalelerin kaldırılması için bir çalışma başlatıldığı ve söz konusu bölgede köprü yapılması planlandığı, köprü yapılana kadar büzlü geçişin yenilenmesine karar verildiği, ancak içme suyu isale hattı geçmesi nedeniyle tamamlanamadığını, DSİ’nin içme suyu hattını deplase edilmesini istediği ile ilgili bilgiler verirken ayrıca yol kenarında, piknik yerlerinde içki içmenin yasak olduğunu, yine orman içerisinde ki tesislerde yapılan cemiyetlerde havai fişek atıldığı ihbarlarının alındığını, orman içerisinde havai fişek atılması, en önemlisi cemiyetlerde silah atılmasının yasak olduğunu, böyle bir durumla karşılaşıldığında ihbar edilmesini istedi.

MUHTAR YAYA GEÇİDİ İSTEDİ

Mahmudiye Mahallesi Muhtarı Namık Kemal Arapoğlu; ana yolda karşıdan karşıya geçemediklerini, yaya geçidi yapılmasını talep etti. Kaymakam Ada; söz konusu yerle ilgili ilgili Belediye Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerince inceleme yapılmasını gerekirse buraya bas geç akıllı butonları konulabileceğini belirtti.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x