81 Kişi Bakın Nasıl Tutuklandı

#ferizlide.com

Jandarma Ekim ayında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 490 şahsı yakalayarak mahkeme önüne çıkarttı. 81 Tutuklama.

Jandarmanın Sakarya’yı güven ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar Ekim ayında da hız kesmeden devam etti.

Ekim Ayında Jandarma 93.676 şahsı sorguladı.

Arama kaydı bulunan 490 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

81 şahıs çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandı.

Yakalanan 409 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

-“On” ayrı suçtan aranan ve kesinleşmiş 22 Yıl 55 Ay 31 Gün hapis cezasına bulunan T.M.

-“Birden Fazla Kişi Tarafından Gece Vakti Silahla Yağma ve Cebir Tehdit veya Hile ile Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçlarından aranan ve 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan İ.H.K.

-“Vergi Usul Kanununa Muhalefet” suçundan aranan ve 9 Yıl, 3 Ay, 45 Gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.T.

-“Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı” suçundan aranan ve 5 Yıl 6 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.D

-“Kilitli Yerden Hırsızlık ve Konut Dokunulmazlığını İhlal” suçlarından aranan ve 6 Yıl 3 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Y.K.

– “Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık ” sucundan aranan ve 4 Yıl 2 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Y.D.

-“Dolandırıcılık, Hırsızlık, Bina İçinden Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık” suçlarından aranan ve 4 Yıl 2 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.G

-“Polis Memurunun Hayati Tehlike Önem Arz Edecek Şekilde Yaralanmasına Sebep Olmak” ve “Kasten Adam Öldürmeye Teşebbüs”, “Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması”, “Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kabul Etmek veya Bulundurmak”   suçlarından aranan ve hakkında yakalama kararı olan Ş.K.

-“Sekiz ayrı suçtan aranan G.D. ve Dört ayrı suçtan aranan ve üzerinde sahte kimlikle yakalanan M.A. ın da aralarında bulunduğu 490 şahıs Ekim ayı içerisinde yakalanmış 81 şahıs ise çıkarılmış oldukları mahkemece tutuklanarak çeşitli ceza evlerine konulmuştur.

Ayrıca Ekim ayı boyunca 39.330 aracın sorgusu yapılmış bu araçlardan 538 tanesi trafikten men edilmiştir. Yapılan her şey yaşanabilir, huzurlu bir Sakarya için olduğunu bildiren Jandarma suçlularla olan mücadelelerinin hız kesmeden Kasım ayında da artarak devam edeceği bildirildi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu