43. Turizm Haftası Açılışı

#ferizlide.com

43. Turizm Haftası Münasebetiyle Açılış Programı Düzenlendi

Vali Ahmet Hamdi Nayir, toplumda turizm farkındalığını oluşturmak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen ve bu yıl 43’üncüsü düzenlenen Turizm Haftası Açılış Töreni ile Geleneksel Turizm Haftası Panayırına katıldı.

İlgili Makaleler

Sakarya Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Üniversitelerin de katkı sunduğu Sapanca Meslek Yüksek Okulundaki ilk programa Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, SUBÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık, İl Kültür Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, daire müdürleri, STK ile sektör temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un günün anlam ve önemine dair mesajı da okundu.

“Turizm Haftasına Dair Bilgiler Verildi”

Programda bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz Turizm Haftası kutlamalarının aynı zamanda sembolik olarak turizm sezonunun açılması anlamına geldiğini, geçtiğimiz yıl Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısının bir önceki yıla göre yüzde 22 artış göstererek 46 milyona ulaştığını belirterek, ülkemizin ayrıca turist sayısını en fazla artıran 33 Avrupa ülkesi arasında da yer aldığını ifade etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu