3 Mülteci o videoda ne slogan attı!

Resmi Araçta Çektikleri Videoyla Ferizli’yi Karıştıran ve Türkçe Bilmeyen 3 Mülteci o videoda ne slogan attı!

#FERİZLİDE.COM: 

Çektikleri videoyla Ferizli’yi karıştıran Afganlılar emniyetteki ifadelerinin ardından yurtdışı edilmek üzere göç idaresine bugün teslim edilecekleri öğrenildi.

3 türçe bilmeyen Afganlı Mültecinin; Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etmek, Kamu Hizmetlerinde Kullanılan Aracı Suçta Kullanmak suçlarından haklarında işlem başlatıldı.

Görsel basında yer alan haberlerde sosyal medya platformlarında Afgan uyruklu şahısların Ferizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne ait resmi bir araçta video çekerek Tıktok’ta paylaşmasıyla ferizli ve Türkiye kamuoyunda gündem oldu. Yapılan araştırmalarda şahısların bir yıl önce Ülkemize giriş yaptıkları anlaşıldı.

Türce bilmeyen Afgan uyruklu; A. G., R. K. Ve G. İsimli mülteciler zabıta aracında çektikleri videoda attıkları slogan da “Ben Afgan’ım, güzel bir memlekete misafirim. Sıkıntımız yok. Afganistan’ı ve Bayrağını seviyorum. Mealinde ifade kullandıkları tercüme ediliyor. Şahıslar ifadelerinin ardından gün içinde yurtdışı edilmek üzere göç idaresine teslim edileceği öğrenildi. Diğer taraftan Ferizli belediye başkanlığı konuyla ilgili resmi araştırma başlattı.

2 Yorum

  1. Cingeneye padisahlik vermişler ilk önce babasını asmış. Haketmeyerek kayirilarak zabıta memuru olan o vatandaşa tam yetki versen kimbilir daha neler yapar.

  2. Afgansın ve %100 kaçak yollarla Afaganistanı İranı baştan uca taş, toprak, börtü, böcek, kaza bela demeden geçip birde Türkiye sınırından bir şekilde belliki çok zorlanarak(!) ülkemize giriyorsun ve 1 yıl boyunca cebinde ÇOK SEVDİĞİN Afganistan bayrağını mutlaka yanında taşıyarak (Hadi sizin hatrınız için katlı pazardan almış olsun) Türk devletinin herhangi bir kolluk gücüne ait hizmet aracının kapısını zorlayarak, açık olup olmadığını kontrol etmek suretiyle video çekmek için fırsat kolluyorsun. Cidden buna inanan var mı ? Bugüne kadar kaç kişi kendi ülkesine ait kolluk güçlerine ait herhangi bir aracın içinde personel olsun olmasın kapsını zorlayarak fotoğraf video çekme teşebbüsünde bulundu ? Başkanım çok fazla araştırma yapmanıza gerek yok bus soruları kendinize sorun zaten herşey ortada. Allah Sonumuzu hayır etsin, inşallah tez zamanda bu ülkeye kasten en ufak zararı dokunan kişilerden topluluklardan arınır kurtuluruz. yaşını almış kişiler zaten alacağını almış göreceğini görmüş onlar umrumda bile değil bu yaşananların büyük sorumlularıda onlar, artık daha iyi günler daha iyi fırsatlar gençlerimiz için. ahh çok pardon onlar bizim din kardeşimizdi o kısımı atlamışım 🙂

  3. Neye göre öyle slogan atmışlar? Hepsi yalan dolan hikaye. Ülkemde mülteci istemiyorum!!!
    5-10 sonra halimiz harab olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu