29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

#ferizlide.com

29 Ekim Türk Milletinin gurur günüdür”

Sakarya ve Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A.Akgün Altuğ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

A.Akgün Altuğ, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Türk milletinin yeniden doğuşu olan Cumhuriyetin 95. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız. Bizler bağımsızlığını ve ekonomisini tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere ulaşan bir milletiz. Cumhuriyet çatısı altında birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak daha nice mutlu yıl dönümler yaşayacağımıza inanıyorum.

Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmalıdır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere ulaşacaktır. Milletçe bize düşen görev; barış ve kardeşliğimize sahip çıkarak, ortak paydamız olan, devlet ve cumhuriyet değerlerimizi ilelebet korumaktır.

Bunu başarabilirsek, hedefimiz olan 2023’e daha güvenilir daha emin adımlarla ulaşacağız. Gelecek nesillerimize güçlü bir Türkiye bırakabilmek için her zamankinden daha sağduyulu olmalı ve birlikteliğimizi kuvvetlendirmeliyiz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği, ‘muasır medeniyet seviyesine’ ulaşmak için, özel sektör olarak ekonomiye katkılarımızı ve istihdam sağlamadaki sorumluluklarımızı yerine getirmede büyük çaba gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Bu vesile ile Cumhuriyeti bize armağan eden ve emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm milletimizin bayramını yürekten kutluyorum” dedi

Cumhuriyet; Bir Milletin Esarete Razı Olmayışıdır.

Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Fatma Varol mesajında;

‘’26 Ağustos 1071’de Malazgirt ve 29 Mayıs 1453’de İstanbul’da; inandığı ve savunduğu bu kutlu davayı bizlere miras bırakan ceddimizin aziz hatırasına olan derin bağlılığımızla, Cumhuriyetimizin 95.yılını büyük bir heyecanla ve gururla yaşıyoruz. Kahramanlık destanlarıyla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı var olma mücadelemiz, Cumhuriyet esarete razı olmayışımızdır.

Türkiye Cumhuriyeti, özellikle son 15 yılda; başta insan hakları, sağlık, adalet, emniyet, bilim, sanayi ve ulaştırma alanlarında önemli reformlar gerçekleştirerek, 2023-2053 hedeflerine ve 2071 vizyonuna emin adımlarla ilerlemektedir. 15 Temmuz’da Cumhuriyetimizin değerlerine, demokrasi ve milli iradesine bir defa daha sahip çıkan milletimiz, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızı olarak, önemli başarılara imza atmaya ve bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda verdiği kararlı mücadeleyi ilelebet sürdürerek, muasır medeniyetler seviyesine uzanan yolculuğuna aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 95. yaş gününde, başta Gazi Mustafa Kemal ve kahraman silah arkadaşları ile canlarını vatan uğrunda feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyor, bu vesileyle tüm hemşerilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.’’ ifadelerini kullandı.

SEDAŞ’TAN  CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, “Cumhuriyetimizin 95. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, SEDAŞ’ın elektrik dağıtım faaliyeti verdiği elektrik kullanıcılarının ve SEDAŞ’ın paydaşları ile tüm halkın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci yıl dönümünü kutlamanın eşsiz heyecan ve coşkusunu yaşadıklarını belirtti. Güven açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “29 Ekim milletimizin güçlü, çağdaş ve müreffeh bir ülke ideali oluşturma yolunda kendisine en uygun yönetim biçimi olan cumhuriyet rejimini kabul ettiği bir milattır. Elektrik dağıtım faaliyetlerimiz ile ülkemizin kalkınmasında gerekli olan elektrik enerjisini Doğu Marmara’da tüm sektörlerin emrine sunuyor, Türkiye’nin gelişmesi ve Ülkemizin daha güçlü, daha mutlu, daha varlıklı ve ekonomik olarak en güçlü ülkeler arasında yerini alması için elektrik dağıtım faaliyetlerimizi 7 gün 24 saat sürdürüyor, günümüz teknolojisine uygun yatırımlarımızı da  gerçekleştiriyoruz. Milletimizin bağımsızlığına düşkünlüğü, cumhuriyet ve demokrasisine bağlılığı ile Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza dek yaşayacaktır. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını kutluyorum.” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, “Demokratik, gelişmiş ve kalkınma yolunda sürekli yükselen Cumhuriyetimizin 95. yılını gururla ve onurla kutluyoruz.’’ dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Cumhuriyetin ilanının 95. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“29 Ekim 1923 yılında kurulan Cumhuriyetimizin 95. yılını gururla ve onurla kutluyoruz.

Cumhuriyete kavuştuktan sonra verdiğimiz büyük mücadelenin sonucunda geçen 95 yıllık zamanda demokratikleşme, hukuk devletini gerçekleştirme, ekonomik, sosyal ve siyasi gelişmeler gösterme noktasında önemli ölçüde mesafe kat edilmiştir.

Yapılan yatırımlarla ülkemizin refah seviyesi gelişmiş ülkelerle yarışan bir konumda olduğunu görüyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak Cumhuriyetin, siyasal gerilimler ve kısır döngülerden uzak, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasını oldukça önemli buluyoruz. 24 Haziran seçimleriyle uygulamaya geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini, ileri demokrasi standartlarının yakalanması, Türkiye’nin daha iyi yönetilmesi, yönetimin önündeki birtakım engellerin kaldırılması için önemli bir fırsat olduğuna inanıyoruz.

Irk, din, dil, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin, her Türk vatandaşının ortak varlığı olan Cumhuriyet, geçmişten geleceğe uzanan bir beraberliktir. Cumhuriyetimizin teminatı da halkımızın cumhuriyet ideallerini sahiplenme ve koruma iradesidir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği, ‘muasır medeniyetler seviyesine’ ulaşmak için, çalışma hayatında üzerimize düşen bütün sorumluluklarımızı yerine getirmek için büyük bir çaba ve gayret sarf ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. İnandığımız yolda, ilkelerimizden vazgeçmeden, duruşumuzu bozmadan inançla, kararlılıkla ülkemizi yükseltmek ve yüceltmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Aziz milletine hizmet etmenin kutsallığı ve gücünü milletten almanın meşruluğu ile giderek daha da büyüyen ve gelişen ve demokrasisini güçlendiren Türkiye’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x