23 Nisan Bayramı’nın 99. Yıl kutlamaları

#ferizlide.com

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, bu yılda çocuklarımızla coşkuyla kutluyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı, Ulusal Egemenlik esaslarının yürüklüğe konduğu 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yıl dönümü bütün yurtta olduğu gibi Ferizli’de de kutlandı.

Bugün sabah saat 09 00 da Atatürk anıtına milli eğitim müdürü Soner Yılmaz’ın çelenk sunması, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı bayram töreni.

Daha sonra Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi bahçesinde devam eden törene Ferizli kaymakamı Bahattin Alp Aslanköylü, belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma öğretmen Ömer Erat tarafından yapıldı. Okulların değişik folklor gösterileri ve öğrencilerin değişik 23 Nisan şiirleri okumasıyla devam eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, basketbol gösterisi, müzik korosu gösterisi, karate gösterilerinin ardından çeşitli dallarda başarılı öğrencilere protokol tarafından verilen ödül ve ödül töreni ile son buldu.

NOT: Bayramla ilgili geniş resimler haber sayfamızın fotoğraf galerisinde izleye bilirsiniz.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x