23 Nisan Bayramı evlere sığmadı

#ferizlide.com: Coronavirüs Covid 19 salgını nedeniyle sahada kutlanamayan 23 Nisan bayramı evlerimizi bayram yerine çevirmeye yetmişti.

Ferizli Devlet Hastanesi sağlık çalışanları hastane önüne çıkarak bu güzel geceye eşlik etmeleri görenleri duygulandırdı. (Okunan marşın ardından yaptıkları açıklamada, “Ferizli Devlet Hastanesi acil personelleri olarak ulusal egemenlik ve çocuk bayramınızı kutlar, bizler 24 saat görevimizin başındayız. Sizlerde evlerinizde kalarak bizlere destek olabilirsiniz” mesajını da vermeyi ihmal etmediler.)

Türkiye genelin olduğu gibi Ferizli’de de hep birlikte evde, balkonda, camlarda ve kapı önlerinde gece saat 21.00 de İstiklal marşımızı coşkuyla okuduk.

Belediye hoparlöründen verilen müzik eşliğinde saygı duruşu ve istiklal marşı hep bir ağızdan gecenin karanlığında coşkuyla okundu.

Koronavirüs nedeniyle hayat eve sığmıştı ama 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı evlerden taşarak gök kubbeyi çınlatmaya yetmişti.

O tarihlerde ülkemizi virüs gibi kasıp kavuran ve işkâl eden emperyalist ve faşist haçlı sürülerine direnen dur diyen korkusuz ceddimiz. Yüz yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisini kuran ve açan bir avuç vatanperver, cesaret abidesi korkusuz kahramanlarımızı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmet ve şükranla yad ediyoruz.

Bugün başladığımız Ramazanı şerif ayının hayırlar, bereketler getirmesini diliyoruz.

#ferizlide.com: mustafa üstübi

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x