İYİ Parti’den Şehit Olan 3 Askerimiz İçin Basın Açıklaması

3 Askerimiz İçin Basın Açıklaması

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Adayı Aydoğan Arslan Kuzey Irak’ta, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan 3 askerimiz ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Basına ve Kamuoyuna:

Malumunuz bugün, Kuzey Irak’ta, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada 3 askerimiz daha şehit oldu.

Öncelikle, bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyorum.

Aziz milletimiz şunu iyi bilsin ki, terör bu ülkenin kaderi ve çözülemeyecek bir sorunu değildir.

Terörün ve karşılığında terör kurbanlarının sayısının katlanarak artışı, ülkenin her probleminde olduğu gibi, iktidar erkinin yanlış yönetim anlayışı ve sorunlara yanlış bakış tarzı ile doğrudan ilgilidir.

Türk milletini temin ederim ki, İYİ Parti’nin ve İYİ’lerin iktidarında analar gerçekten de ağlamayacaktır.

Dün açıklanan Milletimizle Sözleşme yani seçim beyannamemizde de belirtildiği gibi iktidarımızda, başta Doğu ve Güneydoğu olmak üzere tüm bölgelerimizde milletimizin huzur ve güvenini tesis edeceğiz.

Terörle mücadelede önceliğimiz, terörü besleyen istismar alanlarını ve beslendiği kaynakları ortadan kaldırmak, terörün ve teröristlerin hakimiyet alanı haline getirilen bölgelerimizi, sosyo-ekonomik yönden kalkındırmak, bu amaçla hukuki, siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel projeleri içeren bir yol haritası ile en kısa zamanda 81 milyon vatandaşımızı, tıpkı bayram sofrasının etrafındaki gibi kardeşçe buluşturacağız.

Ülkemizin bütün problemleri direk annelerle ilgilidir, önce anneler ağlar, herkesten çok annelerin yüreği yanar.

Onun içindir ki, kendisi de bir anne olan genel başkanımız Sayın Meral Akşenir’in dediği gibi “İyi niyetle, samimiyetle ve bu konudan kimsenin nemalanmasına izin vermeden, yanıma kadınları ve anneleri alarak, evlatlarımıza mal olan bu sorunu birlikte bitireceğiz.”
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x