2018’in son meclis toplantısı buruk geçti

#ferizlide.com

Tek gündem maddesiyle toplanan mecliste getirilen 2 ek gündem maddesi meclis çoğunluğunca reddedildi.

 

Üç eksik üyeyle bir araya gelen belediye meclisi; Aralık 2018’in son toplantısını tek maddeli gündemle Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başkanlığında Saat: 10.30’da gerçekleştirdi.

 

Edinilen bilgilere göre, geçen ay mecliste gündeme getirilen ve oy birliği ile kabul edilen asfaltla ilgi borçlanma; yapılan hatalı yazışmalar neden gösterilerek İller bankası tarafından kabul edilmemişti.

 

Mahalle yollarına asfaltlama uygulaması gerekçe gösterilerek, 3milyın borçlanma kararı Ferizli kamuoyunda, medya ve basında tepkilere yol açmıştı. Ancak meclis mahallelerin sıkıntıdan kurtulmasını göz önünde bulundurarak bu maddeyi onaylamıştı.

Fakat meclis üyelerinin aralarında almış olduğu şartlı karar ve matbu evrak kullanmadan dosyanın gerekli şekilde hazırlanmaması öngörülerek ilgili bankaca protokol kabul edilmeyip borçlanmaya izin verilmedi.  

Tüm bunlara istinaden bugün toplanan belediye meclisinde ek madde olarak gündeme alınmak istenen yeniden iki buçuk milyonluk borçlanma ve Naci Kıral’dan boşalan başkan yardımcılığına atanan Bahattin Sözer’in maaşının belirlenmesi talebi meclisin çoğunluğunca gündeme alınmayarak reddedildi.

Merak edilen şey: önümüzde ki gelecek yeni sene, Ocak 2019’un ilk meclis toplantısında bu konular gündem maddesi olarak gelip gelmeyeceği!

ferizli haber mustafa üstübi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu