200 fidan toprak ile buluştu

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen faaliyette 200 fidan toprak ile buluştu.

2021-2022 öğretim yılı içerisinde öğrencilerin “çevre faaliyetlerinde” etkin rol almalarını sağlamak, yaşadığı çevreye karşı duyarlılıklarını daha da artırmak amacıyla 20 Mayıs tarihinde Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından; “Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Çevre Faaliyetleri” kapsamında Çevre temizliği ve Ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi.

 

Etkinliğe; Gençlik Spor İl Müdürlüğü Eğitim Sosyal Kültürel ve Sportif Faaliyetler Şube Müdürü, Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler, İl Müdürlüğü personelleri ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı personeller katılım sağladı.

 

Öğrencilerin, çevre ile olan uyumunu sağlamak, artan teknoloji çağında onların doğaya ilgisini çekmek çoğalan nüfus ile birlikte baş gösteren en büyük sorunlardan biri olan çevre kirliliğine farkındalık oluşturmak için öğrenciler, Söğütlü İlçesinde 200 fidan toprakla buluşturulmasının ardından çevre temizliği yaptı. Etkinlik sonrası öğrencilere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından piknik organize edildi. Öğrenciler müzik ve açık hava eşliğinde, baharın tadını çıkartarak güzel bir gün geçirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu