19 Ekim Muhtarla Günün Kutlandı

#ferizlide.com

4 yıl önce Başbakanlığın 19 Ekim 2015 tarihi genelgesi ile Muhtarlar Günü Olarak Kutlanması Uygun Görülen muhtarlar günün bugün Ferizli’de de kutlandı.

Kutlama törenine Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Aslanköylü, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Muhtarlar Dernek Başkanı Yaşar Bakırtaş, mahalle muhtarları meclis üyeleri ve daire amirleri katıldı.

Tören saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile gönlere çekilen bayrakla başladı.

Tören, Kuşça Mahalle Muhtarı Fethi Tokaç tarafından yapılan, günün anlam ve önemini belirten konuşmayla devam etti.

Muhtar Tokaç konuşmasında “19 Ekim 1829 yılında kurulan Muhtarlık Kurumunun, aslında bugün 189. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.

Muhtarlık Kurumu, Türk demokrasi tarihi açısından büyük önem taşıyor.

Zira Türk demokrasisinin muhtarlık seçimleriyle başlıyor.

Dolayısıyla, Halkın doğrudan kendi yerel yöneticisini seçmesiyle başlayan bu süreç demokrasi tarihimiz açısında da bir temel oluşturuyor.

Muhtarlarımız ve Muhtarlık Müessesesinin Tarihsel Bağlarını Koruyarak Geleceğe Yönelik Kamusal Çalışmaların Daha Çağdaş ve Verimli Yürütülmesi Amacıyla, Başbakanlığın 19 Ekim 2015 tarihi genelgesi ile Muhtarlar Günü Olarak Kutlanması Uygun Görülmüş, Ülkemizde ve İlimizde 4 yıldan bu yana “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaktadır.

19 Ekim Muhtarlar Gününün Her Yıl Resmi Törenle Kutlanacak Olması Vesilesi İle Bizlere Sevinç ve Gururu Bir Arada Yaşatan Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Devlet Büyüklerimize, İlimizde Görev Yapmakta Olan 665 Muhtarımız Adına Şükranlarımı Sunuyorum. Muhtarlar günü münasebetiyle başta Şehit olan Muhtarlarımız olmak üzere Ahirete irtihal etmiş bütün Muhtarlarımızı Rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

Muhtarlar günü töreni Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Aslanköylü’nun muhtarları makamında kabulü ile sona erdi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x