15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik etkinlikler başladı

Ferizli’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gün boyu demokrasi nöbetiyle geçecek, 16 Temmuz sabahına kadar sürecek etkinlikler başladı.

#FERİZLİDE.COM: 15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü vesilesiyle ülke çapında olduğu gibi Ferizli’de de müftülük, kaymakamlık ve belediye organizasyonuyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Ferizli’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında ilk olarak sabah saat: 10.00’da Ferizli Merkez Mezarlığında bulunan şehitlikler ziyaret edildi. Burada 15 Temmuz Şehitleri ve tüm Şehitler ruhuna Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Şehitleri Anma Etkinliklerine Saat 12.30’da Ferizli Merkez Cami’sinde düzenlenen mevlid-i şerif programıyla devam edildi. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören programda indirilen hatmi şerifler, okunan Kuran-ı Kerim ve edilen dualar Şehitlerin ruhlarına bahşedildi. Cami çıkışında Ferizli Belediyesi tarafından vatandaşlara ikram yapıldı.

Etkinliklere Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli İlçe Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı, Ferizli Cumhuriyet Savcısı Sinan Kargacıoğlu, protokol üyeleri, imam hatipler, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri etkinlikler saat 20:00’de Sakarya Demokrasi Meydanı’nda tüm ilçelerden gelen vatandaşların katılımıyla devam edecek.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x