Ali Tenhanın Belediye Meclis Konuşması7 Nisan 2014 - 19:36, Pazartesi


MHP Ferizli belediye Meclis grup başkan vekili Sayın Ali Tenha’nın Meclis açılış konuşması

MHP Ferizli belediye Meclis grup başkan vekili Sayın Ali Tenha’nın Meclis açılış konuşması

Sayın başkan değerli meclis üyeleri; 30 Mart 2014 belediye başkanlığı seçimlerinin öncelikle ilçemize,  ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim. Allah bu görevlere seçilen veya seçilemeyen tüm belediye başkanı meclis üyesi ve muhtarlarımızın yar ve yardımcısı olsun.

İyisiyle kötüsüyle ilçemizde de demokrasinin gereği bir seçim yarışına girildi ve sonuç olarak sayın başkan ve siz değerli meclis üyeleri belediye başkanlığını ve meclis çoğunluğunu kazandınız. Sizleri tebrik ediyorum. Milletimizde bize muhalefet görevi verdi. Bu seçim sonuçları ışığında ilçemiz, hemşehrilerimiz adına çıkarılacak sonuçlar vardır. Büyükşehir yasası ile köy ve beldelerimizin mahalle durumuna getirilmesi ve belediye başkanlığı seçimlerine oy kullanması hasebiyle haksız bir durum oluşmuştur. Hizmet alanı ve Ferizli belediyesi sorumluluk alanındaki sonuçlar dikkate alındığında bu seçimin galibi milliyetçi hareket partisi olmuştur.  sayın başbakanın gölgesi, sesi ve resimleri, bakanların ve milletvekillerinizin, büyükşehir belediye başkanının çalışması bile sizi sorumlu ve hizmet alanınız olan merkez 7 mahallemizin toplamında geride bırakmıştır. 

Umarız bu sonuçlardan herkes üzerine düşeni dersi alır.

şöyle ki, hizmet verdiğiniz ve sorumlu olduğunuz mahalleler sizin 5 yıl boyunca idare ve yönetim tarzını benimsememiş olup yönetim zafiyetleri hizmet eksikliği ve diğer belediye hizmetlerini yeterli bulmamıştır. Bizde geçmiş 5 yıl boyunca size bu değerli meclise bunları anlattık. Belediyenin menfaatleri ve vatandaşlarımızın toplumsal çıkarları yönünde çalışma ve yönetim anlayışı sergilemenizi istedik. Ferizli belediyesinin en büyük eksiği bize göre şeffaflık, yolsuzluktuk ve adam kayırma, bizden olanlar ve olmayanlar diye topluma ikiye bölme siyasetidir. 

Genel iktidarın yaptığı hizmetleri kendinize mal ederek durumdan sıyrılma yoluna girdiniz. Ebette ki bu ilçeye hizmetler ve yatırımlar yapılması için çalışma yapılmıştır. Ferizli OSB den, aşağı Sakarya sulama ponjesine, doğalgazdan ilçe hastanesinin hizmete açılmasına, parklara kadar, bu yapılan hizmet ve yatırımları takipçiliğini yapan, bu uğurda mücadele eden yöneticilere sizlerin huzurunda teşekkür ediyoruz.  Seçim döneminde de teşekkür ettik ve etmeye de devam edeceğiz.

Burada dikkat çekmeye çalıştığımız mesele şudur; yukarıda saydığımız yatırım ve hizmetlerin hiçbirisi bizim meclisimiz ve belediyemizin öz kaynakları ve bütçesi ile alakalı değildir. örnek olarak OSB deki yatırım ortaklığı payımız %6 dır. Doğalgaz yatırımı tamamıyla özel sektöre aittir. Hastane hizmeti ve park alanlarının yatırımı ha keza sağlık bakanlığı ve büyükşehir belediyesine aittir.

 5 yıllık hizmet ve görev süremiz döneminde halka vaat ettiğiniz hizmet ve yatırımlardan ve vaatlerinizden ancak yüzde 15 ini yapmışsınız bu durum bile sizin başarısız ve üretken bir belediye başkanı olmadığınızı gösterir. biz sizden iktidarda olan belediye başkanı olarak hizmet ve yatırım adına şunların yapmanızı isterdik ve bunları anlatmanızı isterdik Ferizli’nin büyümesi ve gelişmesi adına kaç tane cadde ve sokak açıldı, Ferizli’nin altyapısın yapılmasını isterdik. zabıta denetim ve temizlik hizmetleri daha aktif ve etkin olabilirdi, şehir içi trafik sorunu, ağaçlandırma, park ve yeşil alanlar, kentsel dönüşüm, konut alanları, kültür sanat turizm ve tanıtım faaliyetleri ile ilgili neler yaptınız? gençlik ve spor sosyal tesis alanları ile neler yaptınız sayın başkan? Hasılı Ferizli belediye bütçesi ile biz hangi yatırım ve hizmetleri sunduk ilçemize insanlarımıza? Ben söyleyeyim çok az ve çok yetersiz. açın bakın bütçemize 5 yılın ortalaması alındığın da bütçe giderlerinin % 65 personel gideri, %20 si tamir bakım ve genel giderler adı altında 3 liralık işe 10 lira fatura kestirip kimlerin cebime girdiği belli olmayan yolsuzluk sahtecilik, rant gideri, geri kalan % 15 i ise şahsınıza ait özel kalem gideri.

Bu olayları ve yapılanları bu seçim süreci ve geçmiş 5 yıl tüm Ferizli halkı öğrendi ve bilgi sahibi oldu. şu anda siz ve 2 meclis üyesi ile birlikte 8 belediye personeli bu yolsuzluk ve kurumu zarar uğratma gibi içinde bir çok suçu barındıran olaylarla alakalı savcılıkta ifade verdi veya verecekler. Ferizli bunları hak etmemişti. Umarım bu dönemde bu hata ve yanlışlıklardan ders almış ve tüm ilçeye kucaklayan, tüyü bitmemişin hakkını koruyup, kollayan, hak ve adalet çizgisinden ödün vermeden, şeffaf ve üretken bir belediye başkanlığı yaparsınızda bizde size destek oluruz. Eğer geçmiş dönem gibi düşünüp ve uygulama yapacağınızı sanıyorsanız nefesimiz bu ilçe halkının bize verdiği görev ve yetkiyle ensenizde olacak bundan hiç şüpheniz olmasın.

2009 yılında ilk görev süresiniz de belediyenin en büyük sorunu olan personel borçları konusunda ödeme yapılandırma yapılacağını ve sorunu çözeceğinizi söylediğiniz halde durum hiçte öyle olmadı. 2009 yılında personele olan borcun toplamı 900 milyar civarında iken şu an itibariyle 1. 5 trilyon dur.

Maaş, gündem ücreti ve sosyal hak ödemelerimde kişilere özel ödeme ve adil olmayan durumlarda yaşandı. Kendiniz ve size yakın olan personel alacağını alırken bir kısım personel, meclis üyelerinin alacakları halen ödenmemiştir. Adil ve  adaletli bir belediye başkanının bu konulara çok dikkat etmesi lazım. bu ve bunun gibi az önce bahsettiğim konu ve yanlışlarla ilgili hatırlatma ve tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

1- her işinizde yüce Allah’tan korkun. O’nun sizi gözlediğini, her gizli ve açığınızı bildiğini unutmayın.

2- kazandığınız makam sizi cennete de, cehenneme de götürebilir. Ağır bir imtihandasınız. Deneniyorsunuz. O makamlara belki denenmek için getirildiniz. Sizi oraya getiren, sizi oradan aşağı indirebilir.

3- yakınlarınızı, ailenizi işlerinizden ve belediyenin imkânlarından uzak tutun.

4- işi ehline verin. Adam kayırmayın. Kimsenin ekmeğiyle oynamayın. Devlet sizi denetlemeden siz kendinizi denetleyin. Kendinizi eleştirme konusunda kendinize hiç acımayın.

5- Hz. Ömer şehit olduktan sonra rüyada görülür ve "nasıl karşılık gördün" diye soran birine şöyle der: "hiç sorma! Betül mala (hazineye) ait bir devenin ipini bile soruyorlar. Ben bir gün hazineye ait bir devenin çürümüş yularını atmıştım, onu bile bana sordular." bunu hiç unutmayın, iman ediyorsanız biliniz ki sorgulanacaksınız.

6- milletin oğlunu oğlunuz, annesini anneniz, babasını babanız, kızını kızınız bilin. Onları koruyup kollayın.

7- belediyenin gelirinden ihtiyaç dışında harcadığınız her kuruş, hanenize borç olarak yazılır. Ve ahrette bunu ödemeniz sizden istenir. Çünkü halkın malı kul hakkıdır. Allah vazgeçse kul vazgeçmeyecektir. Kul vazgeçse Allah vazgeçmeyebilir.


Seçim dönemi boyunca yaşadığımız haksız ve adil olmayan bir durumda Ferizli belediyesi çalışanları ile ilgili,  bir kısım belediye çalışanı devletin memuru olmuş, devletten maaş alan personel sizin seçim kampanyasının militanları gibi çalıştı. Bunları çalışmaya zorladınız ve tehdit ettiniz ama şunu unutmayın onlara zarar gelmesin diye hiç bir resmi ve hukuki şikâyette bulunmadık ve bulunmayacağız.

Bir hususu belirtmeden geçemeyeceğim toplumun tamamının ödediği vergilerle, ilçemizin tamamının hakkı olan paylarla aldıkları ve çoluk çocuklarına yedirdikleri ekmeğe sizin zorlamalarınızla leke düşürdüler haram kattılar, haksız seçim kampanyası yürüterek belediyenin memurları ve personelini kendi elemanlarınız gibi çalıştırdınız, haksız rekabet şartları oluşturup, şaibeli bir seçim dönemi yaşattınız. bu itibarla ben, sizin militanınız ve personeliniz gibi çalışan size bir kısım personele kendim, partim ve Ferizli’de her 2 kişiden birinin oyunu alan bu halk hareketinin sözcüsü olarak bu konudaki haklarımızı bizden helallik almadığınız sürece  helal etmiyoruz.

Tüm bu tespit ve değerlendirmeler ışığında milletimiz demokrasinin gereği olarak seçim yapmıştır. Sonuçları olaraktan biz burada ilçemize hizmet etmek amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Bize düşen görev sorumlu ve yapıcı bir muhalefet yaparak belediyemizin ve halkımızın menfaat ve çıkarlarına olan hizmet yatırım ve kararlarda destek olmak, yapılan hizmet ve yatırımları denetlemektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Gurubum ve partim adına söz veriyoruz. size düşen görevde milletimizin size yüklediği sorumluluk yükünü hizmet, adalet ve adil bir yönetim tarzı geliştirerek tekrar hemşehrilemize hizmet, huzur, güven ve refah seviyesi yükselmiş bir ilçe modern ve yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalışmaktır.

Siz değerli meclis üyeleri ne’de bir kaç kelime etmek istiyorum. Seçim bitti ve bizler meclis üyesiyiz. Belediye hizmetlerinde rozetleri çıkarıp toplumun tümünü kucaklayarak görev yapma bilinci ile hareket etmemizi tavsiye ediyorum. artık birbirimize rakip değil; bu yüce çatı altında milletin bize verdiği görev ve yetkileri, kurumumuz ve hemşehrilerimizin genel sorunlarının çözümü konusunda birlikte hareket etmeyi öneriyorum. size dağıtılan 5393 sayılı belediye kanununun, “belediye meclisinin çalışma görev ve yetkilerini” okumanızı ve bilgi sahibi olmanızı, komisyonlarda görev yaparken kişilerin şahsi menfaat ve çıkarları için değil, toplumun ve belediyemizin menfaat ve çıkarlarına uygun kararları almanızı tavsiye ederim.  

Kuruluşundan bu tarafa Ferizli belediyesinde geçmişte görev yapan, meclis üyelerine, emekli olmuş, ayrılmış ve şu anda çalışan personele teşekkür ediyorum. ayrıca Ferizli’nin köy den belde olması için emek veren ilk belediye başkanı rahmetli Ahmet Dülger’e, sonrasında sayın Hamiden Güneş’e , ulaşım ve ana cadde açılması konusunda mücadele veren sayın Fehmi ata’ya,  ilçe olmamızda katkısı olan ve göçmen evlerinin ilçemizde  kurulması için emeği geçen  sayın Salih Kılıçaslan’a, deprem konutları, su, ulaşım ve daha bir çok konuda emeği geçen sayın Mustafa Akgün’e sayın Hüseyin kaş kaş’a ve size teşekkür ederim.

Bu duygu ve düşüncelerimle seçimlerin ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum, vefatının 17. yılında değerli devlet ve siyaset adamı başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmetle anıyorum.  Bu kutsal görevlere seçilen sayın başkana ve meclis üyelerine başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcımız olsun. Grubum ve partim adına saygılar sunuyorum. 

Bu haber toplam 4597 defa okundu. Bu haber toplam 0 defa facebook`da paylaşıldı.


Habere yazılan yorumlar

Tarih : 16 Nisan 2014 - 12:03, Çarşamba

hasan

Degerli kardesim ali ... Seyh Edebali`den Osman Gaziye Nasihat Oğul, İnsan vardır, şafak vaktinde doğar,gün batarken ölürler! Unutma ki dünya sandığın kadar büyük değildir! İki parlak güneşe aldanıp sonra da karda, ayazda kavrulup gitme! Güçlüsün, akıllısın, söz sahibisin! Ama; Bunları nerede, nasıl kullanacağını bilmezsen, Sabah rüzgarında savrulur gidersin. Öfken ve benliğin bir olup aklını yener! Daima sabırlı ol, sebatlı ve iradene sahip olasın. Çıktığın yolu, taşıyacağın yükü iyi bil! Her işin gereğini vaktinde yap! Açık sözlü ol! Her sözü üstüne alynma! Gördüğünü söyleme bildiğini bilme! Sözünü unutma! Sözü söz olsun diye söyleme! Ananı, atanı say, bereket büyüklerle beraberdir! Sevdiğin yere sık gidip gelme, kalkar muhabbetin, itibar olmaz Üç kişiye acı: Cahiller arasyndaki alime, Zenginken fakir düşene, Hatırlı iken itbarını kaybedene! Unutnma ki : Yüksekte yer tutanlar, aşağıdakiler kadar emniyette değildir! Ulularla, düşmanlarını hor görme! Düşmanını çoğaltma, düşmanlığın başını da sonunu da sen belirle! Haklı olduğunda kavgadan korkma! (Bilesin ki: atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler!) Parantez içerisindeki kısım sahsın ile alakalıdır. Dokuz köyden kovul Dogrunun sahibi ALLAH cc dır. ALLAH cc Cenneti ve Cehennemi yarattı neden ? Yaşasın zalimler için cehennem diyen neden demisdir! Mazlumlar ayaga kalkmadıkca zalımler dız çökmez neden denmiş ! “Şarkta(Doğuda) bir müslümanın ayağına diken batsa garptaki(batıdaki) bunu yüreğinde hissetmiyorsa gerçek iman etmiş sayılmaz” Zulüm, ahde riayetsizlik ve hile denilen üç kötü haslet kimde varsa zararları yine kendisine dokunur. Hz.Ebubekir ra. Üç türlü insan vardır: 1.) Allah’ı bulanlar ve O’na hizmet edenler; 2.) O’nu aramakla meşgul olup, henüz bulamayanlar; 3.) O’nu, ne arayan, ne de bulanlar, zaten bunlar arayıp bulma çabası da göstermezler. 1.) İlk gruba girenler, akıllı ve mutlu, 2.) Ortadakiler ise mutsuz ve/fakat akıllıdır. 3.) Sonuncu grubun insanları ise, aptal ve mutsuzdur. Blaaise Pascal simdi kim neyi arıyor neyı bulacak kım ney ekıyor ne bicecek aklı selim herkez yukarıda belırtılenleri zaten bılır dıgerleri ise isimsiz yazı yazıp ürüyecek kervansa yoluna yuku agır devam edecek. Yükün ağır Ali kardeş Allah cc yardımcısı olsun tüm yükü agır olanların.

Tarih : 12 Nisan 2014 - 00:29, Cumartesi

SERHAT

ALİ abi azına yureyıne saglık konusman cok guzeldi seninle birkez daha gurur duyduk millet gibi gizli kaçamak değil herkezin önünde net konuşuyosun çıktığın bu yolda ALLAH yar ve yardımcın olsun yine bu ferizlili vatandaşa da relaks sın abi sende isminı yazmaya korkuyosan yorum yapma hakkınada sahip değilsin .cCc BOZKURTLAR.cCc.. SERHAT

Tarih : 8 Nisan 2014 - 23:28, Salı

Syn.TENHA KONUŞMASA MIYDI ?

Sıkıntı nerede? Muhalefet partisi belediye meclis üyesi bu dönem ki ilk meclis toplantısında gündem dışı söz alıyor ve yayınlanan konuşmasını yapıyor.İyi hazırlanmış,siyasi açıdan güzel bir konuşma.Sayın A.TENHA'yı gönülden tebrik ediyorum.Bazı belediye meclis toplantıları (özellikle sakarya büyükşehir) internet sitelerine verilir.Vatandaş toplantıya katılmadığı halde kendisini ilgilendiren konuları, özellikle imar değişikliği konularını zamanı geçmeden duyar, gerekirse bu konuda dava açabilir.Ne var bunda? Sayın TENHA'yı eleştirirken yapıcı olsak.Demagoji yapmasak, seviyemizi düşürmesek.Siyset konuşsak tabi ki anlıyorsak.Basit alınganlık, kıskançlık durumlarına düşmesek olmaz mı? Bu seçim genel seçim ve referandum havasına sokuldu.Sayın başbakanımızın hatırına verdiğimiz oylarla ferizli'de seçimi zor kazandı, sayın SOĞUK.Kendisi icraatlerini yapacak.Muhalefette takibini yapacak.Biz vatandaşlarda izleyip göreceğiz.Gocunma yok.Herkes görevini yapacak.

Tarih : 8 Nisan 2014 - 12:44, Salı

ferizlili esnaf

Ali bey çok doğru çok yerinde ve çok manidar bir konuşma yaparak Ferizli halkının beklediği anlayışı özlediği adaleti anlatmış ve halkın sözcüsü olmuştur. Gayette yumuşak ve sözlü ifadelerle de bunu çok iyi ifade etmiştir. Ne bir kabadayıca, ne bir tehditle nede hakaretle. Anlamadığım burada ne zoruna gitmiş Ferizli’den vatandaş adlı yorumcunun?.. Gayet güzel bir ortamda beklentileri anlatmış bunu dışına çıkılırsa asıl o zaman kavga ortamına ortaya çıkacaktır. Bunun mesajın çokça güzel vermiştir. Ali tenha. Bu dik duruşunu hiç bir şeklide bozmamasını temenni ederek Ali beye bizlerin sesi olduğu için teşekkür ederiz...

Tarih : 8 Nisan 2014 - 11:16, Salı

İyas

Sevgili Ali Bey kardeşim: Meclise hitabınızı okuyunca aklıma Osman Gazi'nin, oğlu Orhan Gazi'ye vasiyeti geldi. Zira ifade ve talepleriniz istenilen makam ve iktidar için çok ağır ve birçok beden numara da büyüktür. Haram, helal bahsi üzerine vurgu yapmışsınız. Siz, bu zamanda ve bu memlekette haramın, helalin, haklının, haksızın, doğrunun ve yanlışın güce, erke ve iktidara göre değiştiğini ve belirlendiğini hala anlamadınız mı..? Daha ne olması gerekiyor? Zira, çok güzel ifade edildiği gibi; "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz; Görünür şahsın rütbe-i aklı eserinde". Yine de hitabınızın bir dua ve temenni olarak kabulü dileğiyle...

Tarih : 8 Nisan 2014 - 11:16, Salı

Ali Tenha

"Ferizli'den vatandaş" adlı yorumcu. Sayın yorumcu. medeni cesaretin var eleştiri noktasında kutluyorum saygı ile karşılıyorum. Benim adımın önüne sayın kelimesini yakıştıramamış sın ama sen kendini 24650 kişinin yaşadığı bir ilçede "ferizliden vatandaş" olarak beyan etmekle kendini inkar etmişsin. kendini gizlemeni anlamayadım 5326050437 telefon numaram neyi hakedip etmediğim konusunu ve diğer soracaklarına ve eleştirilerine memnuniyetle cevap veririm. Ama önce kendini toplumun bir bireyi haline getir halk katmanlarının arkasına saklanma ve ismini yaz yorum yaparken.

Tarih : 8 Nisan 2014 - 07:42, Salı

ferizliden vatandaş

mhp grup sözçüsü ali tenha sayın kelimesini hak etmediğin içinde yazmıyorum daha ilk meçlis toplantısında ferman yazzısını okumuşunuz ama yazdıklarının hiç bir mana taşımadığınıda bilmeni isteriz 30 martta mhp seçinin galibi olsaydı bugün başkan soğun yerinde saygı değer adayınız mustafa akgün oturu be meçlisi yönetirdi ve ilçede oy kulnnanlarda sadece merkezdekinlerin oyu ile yeni mahalle olan köylerin oylarınında bir olduğunuda unutmayın bahsettiğiniz dosylara gecen 5 yıl konuştunuz ve vatandaşlarda 30 martta çevabını size verdi oyları ile ve size gelinde gecen Dp döneminde tesadüf meçlis üyesi olup daha sonrada mhp gectiniz bugünde yine kendi beçeriniz olmamasına rahmen özelliklede bayan arkadaşlarının üstün çalışmaları gayretleri ile meçlise girdiniz ve eski meçli üyesi sufatı ilede grup sözçüsü olmuşunuz ama yine kavgaya devam etmeye başladınız sizin kavganız mhp çamisına zarar vereceğinine bilmeniz gerekir aksi taktirde gelecek dömen ali tenmha diye bir meçlis üyesi hiç bir partide listelerinde göremesiniz ve sizde siyasi şehit olursunuz genç yaşta sizden büyük abilerinizi dinleyin( bu yazı ayni zamanda AKP ismail Durmaz içinde gecerli il genel meçlisi ile belediye meçlisini karışırmasın çevresinde yapılan her işede karışmaya kalmasın 10 yIl önce mal varlıkları ile 1o yıl içinde yapılan mal varlıklarıda gündeme gelebilir)

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

                                          

 

Haber Yorumları

BURHANETTİN ÖNER11 Haziran 2018 - 18:03, Pazartesi

HAYIRLI OLSUN. EMEĞİ GECENLERİ CANI GÖNÜLDEN KUTLARIM. BAYRAM ÖNCESİ ÇOK ÇOK İYİ OLDU.HİZMETE DEVAMMMM... Habere Git..

sakaryalı7 Haziran 2018 - 17:01, Perşembe

boşuna anlatmayın 15 temmuzdaki tepkisizliğini kimseye anlatamaz Aydoğan ARSLAN ne kadar eminsin babanın kızımı bu kadar eminsin Habere Git..

İshak şen7 Haziran 2018 - 15:34, Perşembe

Allah bu birlik ve beraberliğinizi daim etsin. Ferizli Devlet Hastanesinde bir aile ortamı oluşturulan bu yemeği tertip edenlere teşekkür ederiz. Habere Git..

ak saçlı6 Haziran 2018 - 16:58, Çarşamba

SALDIR tektek cevap vermeye gerek yok aslında fesatlığınızdan öleceksiniz neredeyse kıskananlar çatlasın ne diim Habere Git..

SALDIR5 Haziran 2018 - 13:34, Salı

Saldır aksaçlı fatihin fedaisi karamurat; Allah kimseyi yanışı savunacak zelilliğe düşürmesin. Habere Git..

ak saçlı3 Haziran 2018 - 20:26, Pazar

YORUMCU YORMA SEN KENDİNİ CADDEYİ TRAFİĞE KAPATTILAR VATANDAŞA DEĞİL YOKSULA UNDA TOPLADI GÖNDERDİLER BU ŞATAFATLI BİR GÖSTERİ DEĞİL GÖNÜL SOFRASI İNSANLARI SENEDE BİR GÜN BİR ÖĞÜN DE OLSA BİR ARAYA GETİRMEKTİR MESELA BEN HİÇ AYNI SOFRAYA OTURMAYI TAHMİN BİLE EDEMİYECEĞİM İNSANLARLA AYNI SOFRAYA OTURUP İFTAR AÇTIK ÖNCESİNDE HOŞ SOHPETLER ETTİK NE DİR KARDEŞİM SİZİN BU İKTİDAR DÜŞMANLIĞINIZ MUHALEFET YAPMANINDA BİR DOZU VAR SİZ O DOZU İYİCE SANA VE HİÇ BİR ESNAFA KİMSENİN EZİYET VERDİĞİ YOK ŞATAFATA GELİNCE BEN O İFTARDA ŞATAFAT FİLAN GÖRMEDİM İŞİNE BAK İŞİNE Habere Git..

Iftar3 Haziran 2018 - 15:51, Pazar

Iki yil yagmurdan olmadi iptal edildi.bu seferde dedinizki hava durumunu takip etmedinizmi buyuksehirin bu ilceye ne kasti var...niye iftar yapilmiyor.simdi yapildi yine elestiri... size batan bence Ahmet Soguk.hasetinizden catlayin sayin muhalefet. Habere Git..

Yorumcu2 Haziran 2018 - 10:43, Cumartesi

Oy aksaçlı dayım benim. Ben bir esnafım. O haber sitesine mesaj yazanlardan biride benim. Güzel olan ne? Benim yolumu kestiği mi? Bu şehrin bende vatandaşıyım. Bende vergi veriyor çocuk bakıyor, ticaret yapmaya çalışıyorum. Dün insanların maneviyesine dokunup yoksula un toplayacaksın, bugün iftar diye yolu caddeyi sokağı bir gün önceden keserek şatafat gösteri yapacaksın. Yapacaksan yap ta bana eziyet verme kardeşim. Varsa zerre kadar hakkım ki vardır helal etmiyorum. Napçan şimdi aksaçlı dayı? Lakin sizler alıştırıldınız yanlı yalaka basına başkası sizi kesmiyor. Habere Git..

ak saçlı2 Haziran 2018 - 08:49, Cumartesi

SAYIN EDİTÖR İPTAL EDİLMEDEN ÖNCEKİ SENELERDEDE BİR GÜN ÖNCEDEN YANİ BİRGÜN ÖNCE İFTARDAN SONRA CADDE KAPATILIYORDU YANİ ŞU GÜZELİM ORGANİZASYONA ÇAMUR ATMAK İÇİN HABER YAPIYORSUNUZ ONDAN SONRADA BEN HABER YAPTIM BEN HABERCİYİM DİYE GEÇİNİRSİNİZ ÇOK GÜZEL BİR ORGANİZASYON OLDU TABİİ BAZI EKSİKLERİ OLDU AMA OLAĞAN ŞEYLER KUSURSUZ OLACAK DİYE BİRŞEY YOK BENCE MUHALEFET YAPACAĞINIZA,SİYASET YAPACAĞINIZA HABER YAPĞIN HABER BİZ BURAYI HABER SİTESİ OLARAK GÖRÜYORUZ ÇÜNKÜ FARKLI BİR SİTEYSE SÖYLEYİN ONA GÖRE GİRELİM BİZDE BU SİTEYE GERÇİ ŞİMDİ SEN BU YORUMU YAYINLAMASSIN ODA VAR İSTER YAYINLA İSTER MESAJ OLARAK KABUL ET Habere Git..

BURHANETTİN ÖNER29 Mayıs 2018 - 18:42, Salı

SAYIN KAYMAKAMIMIZ. HOŞ GELDİNİZ.GÖREV YERİNİZ HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH.KUTLARIZ. Habere Git..

ferizli Küçük Sanayi29 Mayıs 2018 - 12:30, Salı

Vekil Kaymakam bey Hoş Geldiniz hayırlı olsun yeni görev yeriniz Habere Git..

ferizli Küçük Sanayi29 Mayıs 2018 - 12:30, Salı

Vekil Kaymakam bey Hoş Geldiniz hayırlı olsun yeni görev yeriniz Habere Git..

Helal28 Mayıs 2018 - 23:52, Pazartesi

Helal olsun neden satıyorlar ama üniversite yapıyorlar satıyorlar akgölü yaptılar satmadan neler yaptılar onlar zaten belli kapalı pazarları bile var utan Ferizli sattınız satılan yerlerin parası bile nerede açıklama bile yok yürü Söğütlü kim tutar seni utan Ferizli milletvekilleri bile yok artık geri adım başladı... Habere Git..

Komsu26 Mayıs 2018 - 17:10, Cumartesi

Ben bu habere cok guldum yahu o parklari bu hale getiren sizin cocuklariniz degilmi maden xok lazim tasla sopayla kirmayacaksiniz komsularimin cicuklari mahvetti o parki sigara icerler parka atarlar evinizi baktiginiz gibi parka bakmissiniz.takim elbise pesinde galiba ne ukalaca bir cumle bir kere dahi gitmemis belediyeye kslkmis sitem diyor.H.C lek adli vatandas... Habere Git..

Kamil Tursucu24 Mayıs 2018 - 10:48, Perşembe

Milletvekili adayları Ferizli ziyareti demişsiniz ancak aslında akp ferizli ilçe başkanlığı ziyareti demeniz gerekiyordu. salı günü geliyorlar pazara ve esnafa uğramadan gidiyorlar gezecek gücü kendilerinde bulamıyorlarmı niye gezmemişler gücü kaybettiklerinin resmidir Habere Git..

Gel Gez22 Mayıs 2018 - 18:49, Salı

Hadi Şimdi Herkese Veda Yemeği Ver Hadi Şimdi Herkesi Gez Öyle yok ordan yazmak ile hadiyin Ayhan sefer üstün bey ve mustaha isen görelim sizleri sahnede siz bu haberi okuyanlar yorum atmayın sakın bulurlar sizleri tamam mı soğuk soğuk vurur yüzünüze korkarsınız rüzgardan.....z.e.k.i.c.e Diymi vatansever ÇOK Yaşa Habere Git..

FERİZLİLİ16 Mayıs 2018 - 17:11, Çarşamba

eee geçikmiş bir vaatti bu cemil bey paraya dayanamaz hemen kabul etmiştir bu müdürlüğü ahmetle birlikte yapılacak yolsuzlukları kapatmaya insan lazım kadroyu yavaş yavaş kuruyolar uyan ferizli uyuma Habere Git..

Kadir Erkaya15 Mayıs 2018 - 15:07, Salı

Muhtarlık görevini layıkı ile yapan,kooperatifçilik,sosyal ve kültürel alanlarda başarılı çalışmalarına şahit olduğumuz Fethi Tokaç kardeşimizin siyasete atılması,eğitimi,bilgi,beceri ve donanımı ile milletçe görev verilmesi halinde belediye başkanlığı görevini-de en iyi şekilde ifa edeceği inancındayız. Habere Git..

Kamil Şenlendirici14 Mayıs 2018 - 11:34, Pazartesi

demek ki, cemil bey temizlik konussunda çok başarılı biri ve başkan bunu biliyor.oyüzden işin ehli addamı oraya koymuş.elinizi vijdanınıza koyunda söyleyin acaba daha önceki dönemlerde neleri temizlemiştir bu adam ve şimdi gene ona ihtiyaç duyuldu Habere Git..

e d e p y a h u13 Mayıs 2018 - 20:10, Pazar

Vay zavallı ferizlim sen hala çöpte debeleniyorsun, tam bir çürümüşlük, şu hale bir bakarmısınız) kimdi o bingöl müydü çok özgür olduğumuzu söyleyen? “Orada yere tüküremezseniz, burada tükürüyorsunuz” hey gidi sefil yavuz, bizim ferizlide yere tükürmeye fırsat yok. Habere Git..

ak saçlı13 Mayıs 2018 - 09:52, Pazar

gerçektende böyle saçmalık olurmu ya her vatandaşın sizin gibi makam arabaları yada şahsi arabaları yokki kaymakamlıkta rahatınızımı kaçırdılarda geçtiniz bu binaya onu anlamadım sayın müdürlerim sayın milli eğitim müdürüm sayın yetkililer azıcıkta vatandaşı düşünün neolursunuz artık be Habere Git..

Sevil12 Mayıs 2018 - 14:56, Cumartesi

Bu çalışmayı yapan müdür müdür Yardımcısı ve yetkili kişileri gerçek ten tebrik ediyorum dolmuş geçmez minibüs uğramaz bir yeri seçmişler çok muazzam orada 10 öğrenci daha kalsın diye düşünen yok ama kendi rahatlarını düşünen şahıslar var benim arabam yok ben oraya nasıl ulaşacağım ben kimin umrundayım ki kaymakamlık binasında rahatları mı bozuluyordu veya bayrak salladığı için mi oradan atıldı acaba diye güşünmüyor değilim yani siz rahatlığınızı değil ferizliyi ferizlinin eğitimini düşünün heee orada yemek hane de var onu okuttuk her öğle de kaymakamlıktan buraya gelmek zor oluyor en iyisi kurumu burYa getirmek daha iyi oluyor dimi tebrikler gerçekten tebrikler Habere Git..

naci10 Mayıs 2018 - 11:23, Perşembe

Naci Kıral bey ne kadar meraklısın sen öyle koskoca komuta nı arkanda bırakmışsın ayıp Habere Git..

Fatih9 Mayıs 2018 - 20:14, Çarşamba

tavuk ciğeri çıksın gerisi önemli değil balığa gidecez ciğersiz olmaz :) Habere Git..

demokles8 Mayıs 2018 - 10:42, Salı

"Temayül yoklamaları demokrasi örneğidir" demokrasi bizim için bir durak, istediğimiz zaman iner, istediğimiz zaman bineriz diyenlerin sergilediği bu demokrasi şölenine hayran kaldık. adapazarında indiler ankarada binerler artık oyları sayarken Habere Git..

İYİ ve Cesur8 Mayıs 2018 - 10:34, Salı

Sayın Başkan çok yerinde tespitler yapmış tebrikler.kendi fetoculuklarını gizlemek isteyenlerin çamur at izi kalsın diyerek yaptığı herşeyi insanlar görüyor. korkutmayla sindirmyle olmaz bu işler. akp önce çözüm süreci ve feto yapılanması için yargı önünde hesap versin .... Habere Git..

sürücü6 Mayıs 2018 - 19:05, Pazar

Allah mesut etsin. ama konvoyundaki araçların bazıları bizi tehlikeye soktu . Lütfen dikkat Habere Git..

Samet ULU6 Mayıs 2018 - 00:00, Pazar

yakışır tebrikler Habere Git..

hem kel hem fotul5 Mayıs 2018 - 21:16, Cumartesi

"Temayül yoklamaları demokrasi örneğidir" oyları Adapazarı'nda kullan Ankara'da say... Adına da demokrasi örneğidir de gerçekten büyük sefalet. Habere Git..

Kamil5 Mayıs 2018 - 09:20, Cumartesi

Genç arkadaşların heyecanı çok güzel de ileri tarihli hedeflerden önce yakın tarih Türkiye ve Ortadoğu hatta Doğu Avrupa’ya bi baksınlar, şimdilerde onları kaldırdıkları gibi öncesinde de bahsettiğimiz diğer ülkeleri nasıl kandırdıklarını görsünler... Biat edecekleri adamlara dikkat etsinler Habere Git..

ne etli ne sütlü4 Mayıs 2018 - 12:21, Cuma

Gerek sakarya gerekse Türkiye ile alakalı hangi öneride bulunmuş ve çözüm sağlamıştır? günlük siyasi kavgalara girmemiş de uzun dönemli hangi çalımlara engel olmaya çalışmıştır. 2015ten bu yana işe yarar en ufak bir gayret ve işi olmuş mudur acaba sayın vekilin? Habere Git..

Muhaefet29 Nisan 2018 - 20:06, Pazar

Şuraya bir yorum birakmak istiyorum... Hayreett dogrusu nasil oldu da insanlarımız eleştiriye gecmedi Habere Git..

ayşegül28 Nisan 2018 - 09:38, Cumartesi

evet ya ilçe başkanlığında çığır açtı zaten .o yüzden görevden alındı .ben anlamıyorum bu insanları .kendilerine yer bulmak için niye bu kadar çırpınıyolar ..yapamadıkları işlerden alınıyor lar ama ak parti onları milletvekili yapar şimdi Habere Git..

AHMET28 Nisan 2018 - 09:35, Cumartesi

ferizli merkez ve tüm ilçelerden otobüs kalkacak mı acaba ??????? Habere Git..

Halil27 Nisan 2018 - 21:49, Cuma

Yani şimdi milletvekili olma zamanı kim bilir belki tutar. Hayde rastgele. Habere Git..

Fakulte22 Nisan 2018 - 16:10, Pazar

Oradaki 6 ila 7 kisi acikogretim mezunu digerleri teknik 2 yillik ferizliye harita ve insaat teknikerlik bolumumu geldi haberimiz yok.bir ceko mezunu digeri muhendislik vay be ferizli meger kampus olmus.zorla tesekkur boyle olur.hep yalan hep dolan bu is nereye kadar yaaa.... Habere Git..

Kaçak yapilar22 Nisan 2018 - 15:22, Pazar

Cok güzel bir hizmette sayın soğuk siyasetinde bu yalanını yapma.personel sana teşekkür etmedi diye topladım fırçami cektim.bide haberde teşekkür ettirdim desene Ferizli artık senin küçük oyunlarını öğrendi...çünkü teşekkür etmek kapasite meselesi. Onlarda bu kapasite yok sayın soğuk.orada lise mezunlarida var.galiba onlarda mezun olacaklar hayırlı olsun..9 ay da senin yalanlarıni dinleyecek vatandaş..sonra anılarda kalacaksin.. Habere Git..

Hakan Tetik21 Nisan 2018 - 15:52, Cumartesi

Ferizli'ye büyük katkısı olacağını düşünüyorum...CHP üyesi olarak yapılan doğru işi alkışlıyorum...Emeği geçenlere teşekkür ediyorum... Habere Git..

Aydın DURMUŞ21 Nisan 2018 - 08:51, Cumartesi

Bir ferizli li olarak ilçemizin yıllardır yolsuzlukla anılması gerçekten çok üzücü bir durumdur lakin buna ortam sağlayan belediye başkanı da sütten çıkmış ak kaşık değildir. dolayısıyla bu konularda (ateş olmayan yerden duman çıkmaz) atasözü aklıma geliyor.açıklamayı okudum ve en sonunda bir şey dikkatimi çekti ey millet akıllı olun beni eleştirmeyin yoksa mahkemelerde sürünürsünüz demek istemiş ya sayın başkan hodri meydan hadi ver mahkemeye... Habere Git..

mustafa20 Nisan 2018 - 21:11, Cuma

Allah razı olsun emeği geçenlerden. İlçemize 4 yıllık fakültenin gelmesi demek ilçemizin geleceğinin daha parlak olduğunu gösterir. hem Osb lerimiz ile uyumlu bir fakülte. Ahmet başkan getirteceğim diyordu. Allah razı olsun. Habere Git..

ali13 Nisan 2018 - 12:59, Cuma

Kırklareli valisi yaklaşmama kararı verildiği saatlerde Kırklareli üniversitesinde başarı hikayeleri anlatıyormuş herhalde bu olayda başarı hikayesi sayılır Orhan Çitçi icin Habere Git..

hhakan13 Nisan 2018 - 12:37, Cuma

vay be eski Ferizli kaymakamı nelerde becermiş hayret halen valilik makamında oturuyor Habere Git..

Ali HARBİ6 Nisan 2018 - 12:38, Cuma

Okulumuz memuru Ali Kasım'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Okul camiası olarak kendisinden çok memnunduk. Kendisi iyilik ve yardımsever insandı. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Geride kalanlara sabırlar versin. Habere Git..

yürrü bee6 Nisan 2018 - 09:30, Cuma

ertan ak.... macırcılık politikası tam gaz devam Habere Git..

farazlı4 Nisan 2018 - 14:06, Çarşamba

Hani Mahmut'u almamışsın yanına... Bu ne pişkinlik yarabbi... Habere Git..

Samet ULU2 Nisan 2018 - 10:38, Pazartesi

Tebrikler Mutluluklar Habere Git..

Samet Ulu28 Mart 2018 - 21:48, Çarşamba

Tebrik ederim evler Ferizli de organize Söğütlü de Habere Git..

YAKUP28 Mart 2018 - 11:13, Çarşamba

SANAYİ OLSU TOPRAK VERİMSİZ Habere Git..

kız tarafı25 Mart 2018 - 16:44, Pazar

Organize sanayi itirazları osb bizim yerlere gelinceye kadar mücadele edeceğiz. biz kızların hakkını devlet bizim hesaplara yatıracak değilmi. yaşasın adalet. Habere Git..

kafamda deli sorular23 Mart 2018 - 15:33, Cuma

milletin zekasıyla alay etmeye devam edin bakalım... iki tane osb diyeceksin bide ardından aşağı sakarya sulama projesi diyeceksin... alakaya maydanoz... ordakilerde kuzu gibi dinleyecek... prensip olarak PLAN lı bir şehir den bahsetmek için sanayi şehri mi, tarım şehri mi olacaksınız karar vermelisiniz.... tarım arazilerini sanayiciye peşkeş çekip sulama projesinden bahsetmek te ne olaki... Ferizlinin gelişmesi için müteahhitler binlerce ferizlide konut yaptı da sn SOĞUK siz ferizli ye ne yaptınız yeni yol mu açtınız, yeni parklarmı yaptınız. Habere Git..

Serhat Çiçek

TARİHİ KURULTAY

                                          

Arama


Arşivde Ara